افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 28 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

آموزش فرهنگ دسترسی به اطلاعات به کارمندان وزارت معادن و پترولیم

تدویر برنامه تشریح

برنامه آگاهی دهی از جانب کمیسیون نظارت به دسترسی اطلاعات با همکاری معینیت محترم پالیسی و برنامه ها و ریاست اطلاعات و ارتباط عامه برای کارمندان وزارت معادن و پترولیم تدویر یافت.

محترم میراحمد جاوید” سادات” معین پالیسی و برنامه ها ضمن حمایت شان برشریک سازی اطلاعات در رسانه های همگانی، شفافیت و پاسخگویی را در عرصه اطلاع رسانی مهم تلقی نموده گفت: شفافیت در عرصه اطلاع رسانی اصل عمده حکومت داری خوب و شایستگی می باشد،  مطابق قانون دسترسی به اطلاعات تمام مسوولین بخصوص نسل جوان از فرهنگ کتمان وپنهان کردن اطلاعات بیرون شوند و اطلاعات دقیق وبه موقع را به دسترس مردم از طریق رسانه ها ی همگانی قرار دهند تا شهروندان در خلای اطلاعاتی قرار نگیرند.

 

بعداً سید عبدالله افغانی ترینر کمیسیون نظارت بر دسترسی اطلاعات روی مواد قانون دسترسی به اطلاعات صحبت نموده و جوانب اثر گذار و سودمند این قانون  و شیوه گسترش و عملکرد اطلاع رسانی را به اشتراک کننده گان واضح ساخت.

 

محترم جمشید امیری عضو کمیسیون دسترسی به اطلاعات ایجاد مرجع مشخص اطلاع رسانی را در نهاد های حکومتی مهم دانست و تقاضای بخش مشخصی را جهت دستیابی به اهداف این قانون پیشنهاد نمود.

 

در اخیر برنامه بعد از جمع آوری نظریات و پرسش ها ی اشتراک کننده گان توسط محترم معین پالیسی و برنامه ها جمع بندی گردیده خاتمه یافت.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار