افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه 3 -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 3 مارس , 2012 لینک کوتاه خبر :

آمریکا مجبور شد توهین کنندگان به قرآن را معرفی کند!

مقامات آمریکایی اعلام کردند پنج سرباز ارتش این کشور، مسئول سوزاندن نسخه های قرآن کریم در پایگاه هوایی بگرام در افغانستان شناخته شدند.در همین راستا روزنامه “واشنگتن پست” در شماره صبح امروز خود (شنبه) در گزارشی نوشت: پنج سرباز آمریکایی نسخه هایی از قرآن کریم را پس از گردآوری با کتاب های دیگر یکجا آتش زدند.‏ این پنج سرباز شناسایی شده اند.

بر اساس اين گزارش گروهی که «جان آلن» فرمانده نیروهای ناتو آن را برای تحقیق درباره این حادثه مأمور کرده بود، پس از بررسی به این نتیجه رسیده اند که این پنج نفر نسخه های قرآن را از زندانی جمع آوری کرده و به آتش کشیدند.بر اساس برخی گزارش ها، کارمندان هم وطن مان که در داخل میدان هوایی بگرام کار می کردند، گفته اند نیروهای آمریکایی خودرویی را که در آن ده ها جلد قرآن کریم وجود داشت، به آتش کشیده اند. ‏

گفتنی است پس از این حادثه تظاهرات گسترده ای در تمامی شهرهای کشور و دیگر نقاط جهان توسط مسلمانان برگزار شد. تنها در تظاهرات افغانی ها که به درگیری با پلیس کشیده شد، دست کم 29 نفر کشته و 200 نفر دیگر زخمی شدند.در همین حال قرار است گروهی که توسط دولت افغانستان مأمور تحقیق درباره این حادثه شده، ظرف چند روز آینده نتایج بررسی های خود را ارائه کند.

در همین راستا مقامات آمریکایی به شدت نگرانند که نتایج بررسی گروه تحقیق افغانی با اظهارات آنها که بر غیر عمدی بودن حادثه تاکید می کردند در تناقض باشد.قابل ذکر است پیش از این «باراک اوباما» رییس جمهور آمریکا و «جان آلن» فرمانده ناتو با عذرخواهی از مردم و دولت افغانستان، حادثه سوزاندن قرآن در پایگاه بگرام را غیر عمدی توصیف کرده بودند اما عذرخواهی این مقامات خشم مسلمانان کشورمان و دیگر نقاط جهان را کم نکرد.

قطره

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار