افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 18 می , 2012 لینک کوتاه خبر :

آمریکایی ها 100 طالب را وارد کنر و نورستان کرده اند!

نظامیان آمریکایی یکصد جنگجوی شبکه القاعده و طالب را به تازگی وارد ولایت های کنر و نورستان کرده اند تا نا امنی در این ولایات بیشتر شده و بدین بهانه حضور نظامیان آمریکایی توجیه بظاهر منطقی پیدا کند.
ولایت های شرقی کنر و نورستان از ولایت های کوهستانی هستند که مرز طویلی با پاکستان دارند و نا امنی بیشتر این مناطق می تواند به آمریکایی ها کمک کند تا نظامیان بیشتری را در این مناطق جابجا نمایند.

این خبر را خبرگزاری رویترز با نقلی وارونه انعکاس داده نوشته است که از برخی مقامات پیشین آمریکایی در افغانستان شنیده شده است که القاعدده در صدد ایجاد پایگاه جدید در ولایت های شرقی نورستان و کنر می باشد و به تازگی بیش از یکصد جنگجوی شبکه القاعده وارد این ولایت ها شده اند و گمان می رود بیشتر این جنگجویان پاکستانی و عرب باشند.

در قدم اول اطلاعات دقیق این خبرگزاری از کدام منبع تامین شده است؟ اگر منبع آن نظامیان آمریکایی هستند ، پس چرا در جلوگیری از ورود این افراد کاری نکرده اند؟ و اگر چنانچه منبع جای دیگری است ، پس نظامیان آمریکایی در منطقه مشغول چه کاری هستند که دیگران باخبر شده اند ولی اینها هنوز بی خبر مانده اند؟

حضور مجدد این جنگجویان زمانی صورت می گیرد که در حال حاضر نزدیک به 4200 سرباز ناتو در ولایت های شرقی افغانستان مستقر هستند و ادعا می کنند که توانایی های آنان در انجام عملیات های استخباراتی و امنیتی محدود است!
در این حال کسی نیست که بپرسد پس چرا آنجا مانده اید؟
وقتی نمی توانید کاری بکنید پس بگذارید که مردم منطقه از خودشان محافظت کرده از ورود القاعده و طالبان به مناطق شان جلوگیری نمایند.

در این حال مقامات آمریکایی حضور دوباره ی القاعده را در ولایت های شرقی افغانستان تایید کرده می گویند : ما از تلاش های القاعده به هدف ایجاد مرکزی برای حضور این شبکه در شرق افغانستان آگاهی داریم.

در اینگونه مواقع مقامات دولت افغانستان ترجیح می دهند که سکوت کنند و در مقابل نقشه های آمریکایی اظهار نظر نکنند.

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار