افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 26 ژوئن , 2014 لینک کوتاه خبر :

آمریکاییها و مقام های افغانستان هم کاسه بودند

 

در سايه حمايت نيروهاي خارجي،برخي مقام هاي دولتی روزها در فعاليت هاي اداري خود مشغولند و شب هنگام به قاچاق مواد مخدر مي پردازند به همین دلیل هم می باشد که تنها گروهي ازمقام هاي افغانستان با صداقت خواهان مبارزه با مواد مخدرهستند و مابقی فقط شعار می دهند.

امروز پنجم ماه سرطان برابر بود با روز جهاني مبارزه با مواد مخدر. پديده اي كه سالانه ميليون ها انسان را به كام مرگ مي فرستد اما جيب ميليون ها نفر ديگر را نيز پر پول مي كند.

به همین مناسبت مجالسی در کشور برگزار شد که باز هم مقامات دولت وعده دادند تا قاچاقچيان مواد مخدر در هر مقام و موقعيتي كه باشند، به پنجه قانون سپرده شوند. ادعایی که بیشتر به یک شعار شبیه است تا یک وعده عملی.

براساس گفته این عالی جنابان هم اکنون سه میلیون افغانستانی اعم از زن و مرد و کودک برای تولید و قاچاق مواد مخدر در افغانستان سهیم می باشند، یعنی تقریبا یک دهم از جمعیت کشور . که از این میزان یک میلیون نفر نیز معتاد به مواد مخدر هستند.

حال باید از مسوولان محترم ذی ربط پرسید که چگونه می خواهید با این تعداد نفر دخیل در امور مواد مخدر، مبارزه نمایید و یا بهتر است بگوییم طی این سالها برای کاهش این آمار چه اقدامی انجام داده اید؟

سوال دیگر را باید از مقامات غربی پرسید که چگونه در حضور بیش از صدهزار سرباز خارجی کشت مواد مخدر در افغانستان طی ده سال 40 برابر شده است!؟ سال 2001 و پیش از حضور نظامیان خارجی میزان تولید سالیانه مواد مخدر 200 تن در سال بود، که در سال 2007ميلادي به هشت هزار و 200 تن يعني دوبرابر سال 2005 رسيد و امسال نیز سازمان ملل اعلام کرد انبارهای کنونی تریاک در افغانستان تا ده سال دیگر جوابگوی نیاز مواد مخدر جهان می باشد.

جواب این سوال مشخص است. در سايه حمايت نيروهاي خارجي،برخي مقام هاي دولتی روزها در فعاليت هاي اداري خود مشغولند و شب هنگام به قاچاق مواد مخدر مي پردازند به همین دلیل هم می باشد که تنها گروهي ازمقام هاي افغانستان با صداقت خواهان مبارزه با مواد مخدرهستند و مابقی فقط شعار می دهند.

براساس گزارشات رسیده از منابع موثق یکی از علتهای افزايش توليد مواد مخدر طي سال هاي اخير ، ترانزیت هوایی انبارهای تریاک و دیگر مواد مخدر به خارج از افغانستان توسط هواپیماهای ناتو می باشد که این روزها شدت زیادی یافته است.

دلیل این ادعا هم اقدام تامل برانگيز نيروهاي خارجي به ويژه آمريكا است كه از نابودي مزارع خشخاش جلوگيري مي كنند!!! چندي پيش مقام هاي آمريكايي در توجيه این رفتار خود گفتند كه آمريكا مزارع خشخاش را نابود نمي كند زيرا مقام هاي افغانستان در اين مورد تقاضا نكرده اند!

یکی نیست تا از این بی انصافها بپرسد مگر مقام های افغانستان حملات هوایی به مردم بی دفاع و غیر نظامی و همچنین تلاشی های شبانه و استفاده از بمبهای شیمیایی و … را از شما تقاضا کرده اند، که اکنون در زمینه مبارزه با مواد مخدر خواهان درخواست رسمی هستید؟!

یکی از مقامات ارشد وزارت مبارزه با مواد مخدر گفته است: برنامه تخريب كشت خشخاش در ولایات جنوب شروع و به كشاورزان بذرهاي اصلاحي ديگر محصولات همراه با كود توزيع شده اما نيروهاي ایساف مانع تراشي مي كنند و به بهانه نبود امنيت اجازه نمي دهند برنامه هاي تخريب مزارع در این مناطق عملياتي شود. دلیل خنده دار آنها هم این است که به علت وجود ماين و نبود امنيت در اين مناطق، پاكسازي آنها از كشت خشخاش ممكن نيست.

همه این مسایل را مطرح کردیم تا به مقامات بالارتبه و زیر دست دولت بگوییم اگر راست می گویید و مدعی مبارزه با مواد مخدر هستید، آمریکا و انگلیس عاملان اصلی کشت ، تولید و توزیع مواد مخدرهستند، با آنها مبارزه و برخورد نمایید.

اگر واقعا بخواهید با این پدیده مبارزه نمایید مطمئنا آن کشاورز بیچاره و حتی آن دلال مزدور توان مقابله با شما را ندارند، اما اگر باز هم می خواهید تنها در روز جهانی مبارزه با مواد مخدر حرفی زده باشید، پی حرف نروید و به سکوتی که طی این دوازده سال در برابر مقامات غربی کرده اید، ادامه دهید!!!

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار