افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 11 می , 2012 لینک کوتاه خبر :

آمریكا به كشته شدن غیر نظامیان در افغانستان اعتراف كرد…

نیروهای موسوم به آیساف و نیروهای نظامی آمریكایی در یك بیانیه مشترك به این واقعه اعتراف كردند اما به تعداد كشته شدگان در این حملات اشاره ای نكردند.

در این بیانیه آمده است: نیروهای ائتلاف مسوولیت كامل این اتفاقات غم انگیز و ناراحت كننده را بر عهده می گیرد و ما با اعضای خانواده قربانیان و زخمی شدگان ملاقات خواهیم كرد و پیام تسلیت خود را به آنان اعلام خواهیم كرد.

این بیانیه همچنین می افزاید: به رییس جمهور (افغانستان) اطمینان می دهیم كه تمامی تلاش خود را برای كاهش رخ دادن چنین وقایعی به كار خواهیم برد. اگر در تحقیقات خود شخصی را كه مسوول این اتفاق بوده است پیدا كنیم، اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

بیانیه آیساف افزود: ما نباید اجازه دهیم كه اتفاقاتی از این دست بر اهداف مشترك كه رسیدن به یك افغانستان امن تاثیر سوء بگذارند.

در پایان بیانیه آمده است: ما در ده سال گذشته به همراه دولت افغانستان توانسته ایم به اهداف بسیاری برسیم و به عنوان همراه دولت افغانستان برای ادامه این حركت تلاش می كنیم.

حامد كرزی رییس جمهوری افغانستان چند روز پیش در واكنش به حملات اخیر هواپیماهای نیروهای خارجی كه منجر به كشته و زخمی شدن شماری از غیر نظامیان این كشور شد،سفیر آمریكا و فرمانده عمومی نیروهای ناتو مستقر در افغانستان را به كاخ ریاست جمهوری فراخواند.

كرزی در این دیدار تاكید كرد كه كشتار غیر نظامیان افغان در حملات نیروهای خارجی، سبب تیرگی روابط میان افغانستان و جامعه جهانی شده است.

در نتیجه عملیات هواپیماهای ناتو در استان ها لوگر، بادغیس، هلمند و كاپیسا در افغانستان طی چند روز گذشته دهها نفر غیر نظامی شامل زنان و كودكان، كشته و یا زخمی شدند. مقامات افغانستان اعلام كرده اند كه بیش از 20 غیر نظامی در این حملات كشته شده اند.

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار