- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

آمار خیره کننده تلفات امریکا در افغانستان اعلام شد!

تلفات نظامیان امریکا [1]

به گزارش خبرگزاری افغان تلکس، وزارت دفاع امریکا جدیدترین آمار درباره کشته و یا زخمی شدن نظامیان این کشور را در افغانستان اعلام کرد.

به نقل از نیوز ژورنال انلاین ، پنتاگون در پایگاه انترنتی خود تازه‌ترین آمار نظامیان کشته و زخمی شده امریکایی در افغانستان را اعلام کرد.

براساس این راپور از آغاز حمله امریکا به افغانستان در سال 2001 تا روز گذشته دستکم دو هزار و 263 نظامی امریکایی در کشور کشته و 20 هزار و 289 نظامی دیگر امریکایی نیز در عملیات‌های مختلف نظامی زخمی شده‌اند.

این در حالی است که با ستراتیژی جدید ترمپ، تشدید جنگ در افغانستان و حضور دوباره نظامیان امریکایی در میدان جنگ، احتمال افزایش تلفات این نظامیان نیز وجود دارد.

رییس جمهور امریکا در آوریل سال گذشته عیسوی با ابراز نگرانی از پیروزی طالبان در افغانستان من‌حیث بخشی از استراتیژی خود با اعزام چند هزار نظامی امریکایی به افغانستان موافقت کرد.

اکنون براساس آخرین آمار ارایه شده توسط وزارت دفاع امریکا بیش از 15 هزار نظامی این کشور در افغانستان مستقر هستند.

جنرال کنت مک‌کنزی مدیر درستیزوالی نیروهای مسلح امریکا نیز اخیرا گفته بود که این نیروها برای کمک و مشاوره به نیروهای امنیتی افغان در نزدیکی خطوط مقدم حضور خواهند یافت و این احتمال ادامه تلفات نظامیان امریکایی را در پی خواهد داشت.

این در حالی است که به راپور اداره تفتیش امریکا در امور بازسازی افغانستان نیز حملات نفوذی علیه نظامیان امریکایی، ناتو و افغان نیز افزایش یافته است.