افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 17 آگوست , 2015 لینک کوتاه خبر :

آماده باش نیروهای امنیتی برای تجلیل از سالگرد استراداد استقلال افغانستان

نیروهای فرقه عملیات های خاص اردوی ملی در حالی از نود و ششمین سالروز استرداد استقلال افغانستان تجلیل می نمایند که نا امنی در کشور افزایش یافته و حتی برخی از ولسوالی ها نیز به تصرف مخالفان مسلح دولت درآمده است.

 

نیروهای فرقه عملیات های خاص اردوی ملی ضمن تجلیل از نود و ششمین سالگرد استراداد استقلال افغانستان اطمینان می دهند که در هر حالت حاضر به دفاع از کشور هستند.

 

این نیروها در ریشخور کابل مراسم تجلیل از استرداد استقلال کشور را برگزار کردند و شعار های را سردادند.

 

سید عبدالکریم قوماندان فرقه عملیات های خاص روز گذشته در ریش خور کابل گفت که بر اساس گزارش ها برخی از گروه ها تلاش دارند تا این کشور را بیشتر نا امن سازند.

 

به گفته وی، فرقه عملیات های خاص حاضر است تا در هر حال از حاکمیت و استقلال کشور دفاع کند:

 

“ما به مردم عزیز کشور خود اطمینان می دهیم و وعده می سپاریم که تا آخرین قطره خون خود در دفاع از ارزش های اسلامی و ملی، استقلال، تمامیت ارضی، حاکمیت ملی و آوردن ثبات و امنیت در کشور حاضر هستیم که خود را فدا کنیم.”

 

نیروهای فرقه عملیات های خاص اردوی ملی در حالی از نود و ششمین سالروز استرداد استقلال افغانستان تجلیل می نمایند که نا امنی در کشور افزایش یافته و حتی برخی از ولسوالی ها نیز به تصرف مخالفان مسلح دولت درآمده است.

 

اما مسوولان نیروهای عملیات های خاص اردوی ملی می گوید که در چند ماه گذشته در جریان عملیات ها بیش از 800 مخالف مسلح کشته شده، 1200 تن شان زخمی شده اند و 600 تن را بازداشت کرده اند.

 

در مراسم تجلیل از استراداد استقلال کشور از برخی از افسران و سربازان نیروهای عملیات های خاص تقدیر نیز صورت گرفت.

 

نود و شش سال پیش به تاریخ 28 اسد، شاه امان الله غازی استقلال افغانستان را بطور رسمی از بریتانیای وقت بدست آورد و افغانستان به حیث یک کشور مستقل به رسمیت شناخته شد.

 

در این حال میر علم یک تن از افسران فرقه عملیات های خاص اردوی ملی اطمینان می دهد که مخالفان مسلح دولت هرگز به اهداف شان در این کشور نخواهند رسید:

 

“پیام من این است که هیچ وقت نیروی دشمن عقب مانده افغانستان داعش و طالبان کامیاب نمی شوند ما افتخار می کنیم که کماندوی ما آماده است.”

 

قرار است در چند روز آینده در برخی ولایات نیز روز استرداد استقلال افغانستان در مراسم خاص از سوی مقامات دولتی و مردم عام تجلیل گردد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار