افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 18 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

آلمان و آمریکا تا پایان سال ۲۰۱۴ در افغانستان می‌مانند!

مقام‌هاي آلمان و آمریکا بار دیگر بر برنامه‌ریزی‌های از قبل تعیین شده خود برای خروج نیروهای ناتو از افغانستان تاکید کردند.

به نقل از خبرگزاري فرانسه، «توماس دمیزیر» وزیر دفاع آلمان و «لئون پانه‌تا» همتای آمریکایی‌ وي، پس از گفت‌و‌گو در واشنگتن اعلام کردند كه ناتو با تمام قوا تا پایان مدت تعیین شده که پایان سال ۲۰۱۴ است، با قدرت نظامی کامل در افغانستان باقی می‌ماند.

بنا بر اين گزارش، اوايل ماه فوریه وزیر دفاع آمریکا با اظهار نظرش درباره احتمال پایان عملیات نظامی آمریکا در افغانستان در سال آینده میلادی نگرانی‌هایی را در میان هم‌پیمانان این کشور ایجاد کرد.

وي در اين‌باره گفته بود كه که نیروهای كشورش در افغانستان از اواسط سال ۲۰۱۳ ميلادي از نقش نظامی خود خواهند کاست.

پانه‌تا همچنين گفت كه دولت آمریکا می‌خواهد تمامي متحدان ناتو در افغانستان به استراتژی تعیین شده در اجلاس لیسبون در ماه نوامبر سال ۲۰۱۰ ميلادي احترام بگذارند.

در اين پيمان بر انتقال مسئولیت‌های امنیتی به نيروي افغانستان تا پایان سال ۲۰۱۴ ميلادي تاكيد شده است. این گام مهمی در راستاي پایان ماموریت نیروهای آمریکا در کشورمان در سال ۲۰۱۴ ميلادي توصیف می‌شود.

وی افزود كه امید این است که از اواسط تا اواخر ۲۰۱۳ ميلادي بتوانیم نقش نظامی را به نقشی آموزشی، مشورتی و امدادرساني تبدیل کنیم که اساسا همان خواسته‌های پیمان لیسبون را برآورده می‌کند.

پانه‌تا همچنين گفت كه هنوز تصمیمی در مورد این که چه تعدادی از نیروهای آمریکایی در سال آینده ميلادي افغانستان را ترک خواهند کرد، گرفته نشده است!!

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار