افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 8 سپتامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

آغوش باز آلمان برای آوارگان آسیایی و مسلمان/ نیت ها و قصدها؟

این واقعه از دو منظر قابل بررسی است. یکی اینکه وجهه و چهره اسلام بشدت در دنیا مخدوش شد و جدا از واکنش یهودیان و مسیحیان و دیگر ادیان، بسیاری جوانان مسلمان نیز جبهه گرفتند، اما چهره دیگری که به نمایش گذاشته نمی شود و …

 

به کودکانمان خواهیم گفت کودکان سوری و عراقی و افغانستانی به ما پناه آوردند درحالی که مکه به آنها نزدیکتر بود. کیست که با شنیدن این جمله طعنه آمیز آنگلا مرکل نخست وزیر آلمان بر خود نلرزیده باشد؟ اما تبعات و آثار آن تاکنون چیزی نبوده و بعدها نمود می یابد.

 

در حالی مرزهای آلمان به روی پناهجویان و آوارگان آسیایی و مسلمان گشوده شده است و آمادگی برای پذیرش و میزبانی با آغوش باز از 800 هزار نفر زن و کودک و پیر و جوان را اعلام کرده اند که کشورهای عرب زبان و مسلمان در منطقه با تمام قدرت نسبت به راندن اینان ایستاده اند.

 

عبارات خوشامدگویی و صف های طویل مردم منتظر در ایستگاه های راه آهن و ترمینال و فرودگاه ها همراه با بسته های آماده نوشیدنی و غذایی، پتو و مواد اولیه مورد نیاز اروپایی های غیرمسلمان و مشهور به نژادپرستی برای مسلمانان پناهجو و مدعی نوعدوستی برای کل جهان تکان دهنده بود.

 

این واقعه از دو منظر قابل بررسی است. یکی اینکه وجهه و چهره اسلام بشدت در دنیا مخدوش شد و جدا از واکنش یهودیان و مسیحیان و دیگر ادیان، بسیاری جوانان مسلمان نیز جبهه گرفتند.

 

اما چهره دیگری که به نمایش گذاشته نمی شود و این روزها زیر لفافه ی مهماندوستی و انسان دوستی غربیها کمرنگ شده است، نیت ها و قصدهای غرض ورزانه ای است که به اینجا انجامیده است و پلان های پلکانی که از جنگ در منطقه شروع شد و به آب معدنی و پتو در فرودگاه های آن سوی دنیا ختم گردید.

 

بیایید فارغ از غلیان احساسات زودگذر و واکنش نشان دادن سریع به اسلام بجای مسلمان نماهای مزدور، کمی درنگ کنیم و بیاندیشیم که عاملان جنگ در افغانستان و سوریه و عراق چه کسانی بودند؟ کدام کشورها مسلمانان را زیر مشت و لگد و جریان برق با ولتاژ بالا در آب و با زننده ترین اشکال ممکن در اقیانوس های غفلت غرق کردند و به مبدأشان بازگرداندند؟

 

آیا توانایی پذیرش و میزبانی کشوری بزرگ و پیشرفته و قدرتمند غربی که اقتصادش دچار کمترین رکود در جریان ورشکستی اتحادیه اروپا شد و همواره صنعتش در جهان زبانزد است؛ به یکباره بوجود آمده است و تا چند روز قبل چرا شدیدترین اعمال پیشگیرانه برای ممانعت از ورود مهاجران مسلمان اتخاذ می شد؟

 

علاوه بر موارد مذکور، می توان مدعی شد این 800 هزار آواره ای که عمدتا در سنین کودکی و نوجوانی از قلب منطقه و جهان اسلام با بدترین خاطره های جنگ و جنایت به آغوش باز غیرمسلمانان می خزند؛ 800 هزار پروژه زیربنایی برای اهداف بلندمدت ضد اسلامی خواهند شد؟

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار