افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 20 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

آغاز به کار ملیحه حسن به عنوان معاون مالی و اداری لوی څارنوالی

لوی څارنوالی

بانو ملیحه حسن معاون مالی و اداری لوی څارنوالی، روز یکشنبه 16 جوزا بگونه رسمی به کارش آغاز کرد. در مراسمی که برای معرفی وی راه اندازی شده بود، انجنیر محمد خان معاون اول ریاست اجراییه، محمد فرید حمیدی لوی څارنوال افغانستان، مسوولان لوی څارنوالی،  مسوولان کمیسیون مستقل اصلاحات اداری، برخی  از وزیران و نماینده های مردم  در مجلس نمایندگان نیز حضور داشتند.

محمد فرید حمیدی لوی څارنوال کشور با اظهار قدر دانی از اعتماد رییس جمهور به لوی څارنوالی گفت:” تعهد خدمتگزاری به مردم در لوی څارنوالی وجود دارد. ما با هم  رسالت مان را در برابر مردم افغانستان انجام خواهیم داد.”

آقای حمیدی با اشاره به بانو حسن معاون مالی و اداری گفت، موفقیت عملی همکاران ما موفقیت شما می باشد. اینکه ما بتوانیم وظیفه خودمان را به درستی انجام بدهیم، به امکانات و تسهیلات نیاز داریم. ما برای این کار مسوولیت و صلاحیت بزرگ داریم. وی در ادامه گفت:” ما تعهد را که به مردم افغانستان داده بودیم، انجام خواهیم داد.”

به باور آقای حمیدی معیشت و مصونیت کارکنان لوی څارنوالی یکی از مسایل مهم در این اداره است. به گفته وی لوی څارنوالی پایین ترین معاش و کم ترین بودجه را در میان اداره های افغانستان دارد. وی در ادامه گفت:” استخدام نیز یکی از مسایل مهم در لوی څارنوالی است. پیش از این استخدام ها بر اساس تشخیص خود اداره انجام نمی شد. پس از این اصلاحات و استخدام بر بنیاد تشخیص لوی څارنوالی انجام خواهد شد.”

انجینیر محمد خان معاون اول ریاست اجرایی، بانو حسن را یکی از کادر های  ملیخوانده گفت:” توقع مردم ازلوی څارنوالی تأمین عدالت است. امیدواریم لوی څارنوالی با تیم جدید باور مردم را نسبت به این اداره دوباره بدست بیارود.”

معاون اول ریاست اجراییه از مسوولان لوی څارنوالی خواست تا  به معاش کارکنان  لوی څارنوالی و ایجاد دفاتر کاری در دور دست ترین نقاط افغانستان توجه جدی نمایند.

ملیحه حسن معاون مالی و اداری لوی څارنوالی با اظهار قدر دانی از اعتماد رییس جمهوری گفت:” وضعیت نا بسامان گذشته، صدمه جدی در تأمین عدالت وارد کرده است. گاهی هم فرصت و منابع کافی برای آن وجود نداشته است. در حال حاضر تعهد سیاسی برای تعییر مثبت در لوی څارنوالی وجود دارد.”

بانو حسن، تشخیص خلا ها، توجه به معاش، بودجه و ارتقای ظرفیت کارکنان را برای بهبود وضعیت څارنوالی، از اولویت های کاری اش خواند. وی گفت برای اصلاح اداره تلاش خواهد کرد. وی در ادامه تأکید کرد که با تمام نیرو برای کاهش فساد اداری کار خواهد کرد.

داکتر احمد مشاهد رییس کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی انتخاب ملیحه حسن را یکی از بهترین انتخاب های رییس جمهوری خواند و افزود:” با تجربه همکاری که با خانم حسن داریم، انتخاب وی یکی از انتخاب های خوب رییس جمهور است. حضور وی آغاز خوب برای تحول مثبت در لوی څارنوالی خواهد بود.”

به باور آقای مشاهد انتخاب فرید حمیدی و بانو ملیحه حسن، نشانگر اراده جدی ریاست جمهوری برای حکومتداری خوب است.

این در حالیست که محمد فرید حمیدی انستیتوت آموزش های مسسلکی  لوی څارنوالی را افتتاح کرد، و در برنامه تجلیل از روز کودک در لوی څارنوالی نیز اشتراک نمود.

آقای حمیدی در مراسم افتتاح این انستیتوت به روح شهدای حادثه تروریستی امروز بر څارنوالی استیناف ولایت لوگر نیر دعا کرد. وی یکبار دیگر تأکید کرد که چنین حملات بزدلانه بر لوی څارنوالی هیچگاهی این اداره را از مسیر اصلی اش که تأمین عدالت است، باز نخواهد داشت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار