افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 22 اکتبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

آغاز کار ساخت یک تالار ورزشی در کابل

سفارت آلمان در کابل کار ساخت یک تالار ورزشی را در مکتب عایشه درانی شهر کابل آغاز کرد. هزینه ساخت این تالار ورزشی نزدیک به ۱۸ میلیون افغانی گفته شده و قرار است از سوی سفارت آلمان در کابل پرداخت شود.

 

این تالار ورزشی برگسترهی ۹۰۰متر مربع و در شش ماه ساخته خواهد شد.

 

مارکوس پیتسل سفیر آلمان در کابل میگوید که کشورش قصد دارد تا ۲ سال آینده نزدیک به ۱۳ میلیون دالر را در بخش های گوناگون به ویژه ورزش برای معارف افغانستان هزینه کند.

 

سفیر آلمان در کابل تأکید کرد که با پایان یافتن کار ساخت این تالار دختران این مکتب می‌توانند با خیال آسوده و و در یک فضای امن ورزش کنند.

 

الهام شریفی یکی از دانش آموزان مکتب عایشه درانی می‌گوید: “ساخت این تالار ورزشی برای ما خوب شد، چون ما در زمستان و گرما در میدان‌های سرباز ورزش می‌کردیم که بسیار برای ما سخت بود، اکنون با ساخت این تالار می‌توانیم، خوب ورزش کنیم”.

 

فتانه حیدری یکی دیگر از دانش آموزان این مکتب گفت: “ساخت چنین تالارهای ورزشی برای رشد ورزش میان دختران خوب است؛ ما در ساعت‌های ورزش با مشکل نبود مکان درست تمرین روبرو هستیم و ساخت این تالار باعث تشویق بیشتر دختران به ورزش می‌شود”.

 

این نخستین باری است که سفارت آلمان نزدیک به ۱۸ میلیون افغانی را برای پیشرفت ورزش در میان دختران در یکی از مکتبهای دخترانه شهرکابل هزینه میکند و با پایان یافتن کار این تالار دختران این مکتب میتوانند در رشته های بسکتبال، والیبال، تنیس، بدمنتون و پینگ پنگ ورزش کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار