افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 28 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

آغاز سختگیری های امریکا برای مجاب کردن پاکستان!

ادام کینزینگر

ادام کینزینگر گفت: امریکا باید در سیاست خارجی خود با پاکستان سخت‌گیرانه‌تر رفتار کند!
به نقل از داون، نماینده کانگرس امریکا گفت: امریکا باید از هر اقدام موثری که اسلام‌آباد را مجبور به رعایت استراتیژی امریکا در افغانستان می‌کند، استفاده کند، حتی اگر آن اقدام شامل عبور از سرحد باشد.

وی در پاسخ به جین هارمن مدیرعامل و رییس ویلسون سنتر درباره نقش پاکستان در افغانستان اظهار داشت: اگر این اقدام شامل حمایت بیشتر برای انجام کارهای بیشتر و یا حتی متوقف کردن کمک‌ها شود، فکر می‌کنم اقدام درستی است.

کینزینگر ادامه داد که در نهایت باید این موضوع را مشخص کنیم که در صورت نیاز به آن سوی سرحد نیز خواهیم رفت، چون پاکستان اقدامات کافی را انجام نمی‌دهد.

این نماینده جمهوریخواه اظهار داشت که امریکا باید در سیاست خارجی خود با پاکستان سخت‌گیرانه‌تر رفتار کند.

وی ابراز امیدواری کرد که رییس‌جمهور ترمپ استراتیژی خود در افغانستان را بررسی کند و به پاکستان نیز توجه کافی شود.

کینزینگر همچنین در اظهاراتی، احتمال ایجاد سرحد رسمی در امتداد خط فرضی دیورند را عملی دانست.

وی درباره استراتیژی‌ احتمالی امریکا درباره پاکستان نیز تاکید کرد که اهرم‌هایی برای استفاده وجود دارد. فکر می‌کنم باید صادقانه عواقب آن را بررسی کرده و استفاده از حملات راکتی را علیه اهدافی مانند طالبان، شبکه حقانی، القاعده و یا گروه‌های تروریستی دیگر در پاکستان در نظر بگیریم.

نماینده ایلینیویز در کانگرس امریکا تصریح کرد که نمی‌توانیم پاکستان را بطور کل از خود دور کنیم چون پیامدهای بدی خواهد داشت. وضعیت هند و پاکستان در حال حاضر نیز شکننده است.

کینزینگر معتقد است که امریکا از هر اقدام موثری برای مجاب کردن پاکستان استفاده کند، این اقدامات می‌تواند شامل افزایش کمک‌ها به پاکستان، متوقف کردن کمک‌ها و یا حتی اقدامات شدیدی چون عبور از سرحد باشد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار