افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه 3 -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 7 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

آغاز روند انتقال مسئولیت اداره زندان بگرام از نظامیان آمریكایی به دولت افغانستان!

 

وزارت دفاع افغانستان امروز (سه شنبه) از آغاز روند انتقال مسئولیت اداره زندان بگرام از نظامیان آمریكایی به دولت افغانستان خبر داد.

 

وزارت دفاع افغانستان با انتشار بیانیه ای اعلام كرد كه از روز گذشته روند انتقال مسئولیت اداره زندان بگرام از نظامیان آمریكایی به دولت افغانستان آغاز شده است.

زندان بگرام یكی از زندانهاي نیروهاي آمریكایی در افغانستان است كه نهادهای حقوق بشر، بارها از شكنجه و بدرفتاری با زندانیان در این زندان انتقاد كرده اند.

‘حامد كرزی’  ماه قبل با افزایش گزارشها مبنی بر شكنجه و بدرفتاری با زندانیان در زندان هایی كه در افغانستان در كنترل نیروهای خارجی قرار دارد، كمیسیونی را موظف كرد كه طی یكماه بر اساس توافقات قبلی، روند انتقال مسوولیت اداره زندان بگرام و تمامی زندانی هایي كه در افغانستان در اختیار نیروهای خارجی قرار دارد به نیروهای افغان، آغاز كند.

این كمیسیون ویژه در گزارش خود از وضعیت بد زندان بگرام و دیگر زندان هایی كه در اختیار نیروهای خارجی قرار دارند به شدت انتقاد كرد و افزود:زندانیان در این زندانها تحت شكنجه،توهین و بدرفتاری قرار می گیرند.

نظامیان آمریكایی تا كنون به هیچ نهادی از دولت افغانستان اجازه بازدید از زندانهای تحت كنترل خود را در این كشور نداده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار