افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 14 ژانویه , 2016 لینک کوتاه خبر :

آغاز به کار کمیسیون رسانه های اجتماعی

یکی از وظایف این کمیسیون اینست که بعد از این در چوکات قانون از حقوق ژورنالیست ها حمایت کند.

 

با آنکه خبرنگاران افغان می گویند، کار های مسلکی آنها هم اکنون با مشکلات روبرو است، کمیسیون جدید رسانه های اجتماعی می گوید، تلاش می کند به مشکلات مربوط به نشرات رسیده گی کند تا محتویات این نشرات برای جامعه موثر واقع شود.

 

خپلواک صافی رئیس کمیسیون رسانه های اجتماعی دیروز در کابل در مورد طرح این کمیسیون و تشکیلات به خبرنگاران معلومات ارایه کرد.

 

آقای صافی می گوید، کوشش می کند تا در مورد مشکلات ژورنالیستان و رسانه ها که تا حال رسیده گی صورت نگرفته، بررسی و تحقیق نمایند و به کمک ارگان های مربوط حکومت راه حل آنرا پیدا کنند.

 

وی گفت:

 

” یکی از وظایف این کمیسیون اینست که بعد از این در چوکات قانون از حقوق ژورنالیست ها حمایت کند، کمیسیون این صلاحیت را دارد که به پروگرام های رسانه ها توجه کند، در جا های که مشکل وجود داشته باشد نظریات و مشوره های خود را شریک بسازد و جاییکه رسانه ها به کمک ضرورت داشته باشند در چوکات قانون همرایشان کمک خواهند کرد.”

 

به اساس معلومات مسئولین، این کمیسیون هفت عضو دارد که به مشوره جامعه مدنی و ژورنالیستان تعیین شده اند.

 

مسئولین لایحه این کمیسیون را که در پنج فصل ترتیب شده هم بیان کردند.

 

در لایحه این کمیسیون آمده است که این کمیسیون در مورد چگونگی منابع مالی این رسانه ها هم تحقیق می کند.

 

کار این کمیسیون در حالی اعلان می گردد که قبلاً هم تعدادی از نهاد ها بخاطر معیاری ساختن کار رسانه های اجتماعی و حل مشکلات خبرنگاران فعالیت های را آغاز کرده بودند.

 

شماری از کارمندان این رسانه ها می گویند، تا حال برای حل مشکلات در امورات مسلکی اقدامات لازم انجام نشده است.

 

نسیم لالهاند خبرنگار افغان ابراز امیدواری کرد تا این کمیسیون در انجام کار های خود جدی باشد.

 

وی افزود:

 

“بخاطر دفاع از حقوق خبرنگاران در افغانستان این چنین کمیسیون ها زیاد ایجاد شده اما زمانیکه یک کارمند رسانه و یا یک خبرنگار دچار مشکل شده این کمیسیون ها هیچ اقدامی نکرده اند، خواست ما از کمیسیون تازه ایجاد شده اینست که از حق و حقوق خبرنگار ها و مشکلاتی که از سوی اداره برای شان پیش می شود، اقدام کند.”

 

مقامات افغان می گویند که تقریباً از چهارده سال بدینسو گسترش فعالیت های رسانه ها در کشور بی سابقه بوده اما جامعه آزاد رسانه ها می گوید که در این مدت کارمندان رسانه ها با مشکلات زیادی روبرو گردیدند و حتی کشته هم شده اند.

 

کمیسیون رسانه های اجتماعی می گوید، در مقابل این مشکلات به دقت عمل خواهد کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار