افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 23 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

آغازکار روی اصلاح سیستم توزیع جوازسلاح!

سلاح

 

سخنگوی وزارت داخله گفت: کار روی اصلاح سیستم توزیع جواز سلاح بگونه جدی جریان دارد…

 

موجودیت سلاح های غیر قانونی در کابل و برخی ولایات دیگر و استفاده آن از سوی برخی افراد میان مردم نگرانی های را ببار آورده‌است.

 

اما حالا وزارت داخله افغانستان در پاسخ به این نگرانی ها می‌گوید، کار روی سیستم عصری توزیع جواز یا لایسنس اسلحه آغاز گردیده که به اساس آن صلاحیت بیشتر به نیروهای پولیس جهت جمع آوری اسلحه داده شده‌است.

 

صدیق صدیقی سخنگوی این وزارت روز گذشته گفت، موجودیت سلاح های غیر قانونی در کابل و برخی ولایات کشور و استفاده از آن هنوز هم یک مشکل جدی است:

 

“ما در حال حاضر روی اصلاحات در سیستم جواز و لایسنس اسلحه بگونه جدی کار می‌کنیم بزودی طرزالعمل جدید که فعالیت‌های بیشتر را به پولیس افغانستان خواهند داد و در قسمت تنظیم توزیع جواز اسلحه وزارت داخله را بیشتر کمک خواهد کرد.”

 

این در حالیست که موجودیت اسلحه غیر قانونی و استفاده آن در کابل و برخی ولایات کشور مشکلات و نگرانی های زیادی را میان مردم ببار آورده‌است.

 

سید محمد موسی جناب نماینده مردم بادغیس در ولسی جرگه گفت، تا کنون بخاطر جمع آوری اسلحه غیر قانونی کدام اقدام جدی صورت نگرفته و به گفته وی پس از این نیز کدام کاری در این مورد صورت نخواهد گرفت:

 

“وزارت داخله برخی مشکلات هم دارد در مرکز و تمام ولایات افغانستان و به نظر من بیشترین مشکل در تطبیق نشدن قانون است چون اگر قانون تطبیق گردد آنها همین عاید که دارند عاید آنها قطع می‌شود آنها دزدی و چور می‌کنند و بزرگان شریک اند و به همین دلیل جلو آن گرفته نمی‌شود.”

 

اما وزارت داخله می‌گوید، آنها هر ماه ده‌ها میل اسلحه غیر قانونی را از نزد افرادیکه از آن بگونه غیر قانونی استفاده می‌نمایند جمع آوری می‌کنند.

 

اجمل سایس یک تن از کارشناسان مسایل امنیتی روی تعهد حکومت افغانستان بخاطر جمع آوری سلاح های غیر قانونی به دیده شک نگریسته می‌گوید، پس از این نیز این مشکل وجود خواهد داشت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار