افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 11 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

آغازکارعملی برنامۀ میثاق شهروندی در جوزجان

میثاق شهروندی

با برگزاری مراسمی کارعملی برنامۀ میثاق شهروندی در روستاهای اطراف شهر شبرغان و ولسوالی فیض‌آباد ولایت جوزجان آغاز گردید.
در محفلی که به همین مناسبت در سالون مقام ولایت جوزجان به اشتراک ده‌ها تن از اهالی شبرغان و ولسوالی فیض‌آباد راه‌اندازی شده بود، انجنیر محمد یوسف سعید رییس احیا و انکشاف دهات، در مورد برنامه‌ی میثاق شهروندی معلومات مفصل داد و پس از آن، لطف‌الله عزیزی، والی ولایت جوزجان طی صحبتی از شروع این برنامه در ولایت جوزجان ابراز خرسندی کرد. او از باشنده‌گان این ولایت تقاضا کرد تا در انتخاب شوراهای انکشافی و تطبیق پروژه‌ها، دقت لازم را به خرج دهند.
همین گونه عبدالحی حیات، رییس شورای ولایتی صحبت کرده گفت: چالش‌هایی که در تطبیق برنامه‌ی همبسته‌گی ملی قبلاً موجود بود در برنامه‌ی میثاق شهروندی رفع شود.
هم‌چنان در مراسم آغاز برنامه‌ی میثاق شهروندی در شبرغان، نجیب‌الله یزدان‌پناه مسوول زون شمال دفتر کمیته‌ی سویدن، سایره شکیب ولسوال فیض‌آباد و عبدالمجید صمیم یکی از متنفذان شهر شبرغان و حاجی محمدامین رییس یکی از شوراهای انکشافی، هر کدام به نوبت سخنرانی کردند و آماده‌گی هم‌کاری‌شان را به خاطر تطبیق هرچه بهتر این برنامه ابراز داشتند.
قابل یادآوری است برنامه‌ی میثاق شهروندی 68 روستای ولسوالی فیض‌آباد و 132 روستای اطراف شهر شبرغان مرکز ولایت جوزجان را زیر پوشش مرحله‌ی اول خود قرار می‌دهد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار