افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 26 آوریل , 2015 لینک کوتاه خبر :

آزمون و خطا برای سعادت منصور نادری

سید سعادت منصور نادری در انتخابات فله ای و گله ای مجلس نمایندگان که در آن به تمامی نامزد وزرای پیشنهادی رای اعتماد دادند بیشترین آرای موافق را از آن خود کرد تا در چوکی وزارت شهرسازی آرام گیرد.

 

202 رای موافق، 18 رای مخالف، 10 رای ممتنع و 4 رای باطل و 4 رای مفقوده درحالی مورد اعتماد و تایید صلاحیت نمایندگان برای این وزارت قرار گرفت که چندی قبل جزو مردود شدگان و رد صلاحیت برای وزارتی دیگر قرار گرفته بود.

 

وی که در دوره اول جزو لیست سیاه و قربانیان نامزد وزاری اصلی قرار گرفته بود و از فیلتر تنگ و تاریک پارلمان برای رسیدن به وزارت خانه ی کار و امور اجتماعی نتوانسته بود بگذرد؛ این بار در راس وزرای مورد اعتماد جای گرفت!

 

این سید سعادت منصور نادری همان سید سعادت منصور نادری است و تحصیلات و تخصص وی در زمینه اقتصاد نیز همان است اما وزارت شهرسازی با وزارت کار و امور اجتماعی چه تفاوتی دارد که پارلمان بدین گونه وی را از قعر به صدر رساند؟

 

در افغانستان بار دیگر حماسه ای عجیب و غریب به وقوع پیوست و پس از شش ماه انتظار برای زدودن تار عنکبوت های اهمال و خمودگی از وزارت خانه های نیمه تعطیل سرانجام در 28 حمل تمامی افراد معرفی شده از دم به چوکی و معاش از خزانه ملی رسیدند.

 

وزارت شهرسازی که در سالهای گذشته همواره جزو وزارت های استجواب شده برای عدم مصرف بودجه انکشافی کمتر از حد نصاب و عدم پیشرفت پروژه های کلان شهری در مجلس نمایندگان بوده است این بار پذیرای نادری خواهد بود تا…

 

تا شاید وی که با تحصیلات و تخصص در زمینه اقتصاد و سابقه کار در بانک مرکزی و تجارت نتوانست به کرسی کار و امور اجتماعی دست یابد در زمینه شهرسازی با ناهمگونی و تمایز بیشتر از تخصص و تجربه خود، به آزمون و خطایی بزرگ دست بزند.

 

در پایان، آنچه می ماند اینست که نمایندگانی که تا کمتر از سه ماه قبل وی را لایق مسند وزارت نمی دیدند و رد صلاحیت کردند با چه زر و زور و تزویر و تطمیعی مسند وزارتی دیگر را به نادری تقدیم کردند و از همه مهتر همین نمایندگان تا چند ماه دیگر به چه نان و نوایی می رسند؟

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار