افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 22 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

سرکرده داعش در غور و قاتل ده ها ملکی افغان از زندان آزاد شد!

سرکرده داعش

این سرکرده داعش که سال گذشته 33 ملکی افغان را به قتل رسانده بود و در زندان به سر می برد با ضمانت یک مقام دولتی از زندان آزاد شد!
قاری رحمت‌الله سرکرده گروه تروریستی داعش در ولایت غور مسوول کشتار ده‌ها ملکی افغان بود با ضمانت ولسوال دولتیار آزاد شده است.

این سرکرده گروه تروریستی داعش سال گذشته 33 ملکی افغان را به قتل رسانده بود و در بازداشت نیروهای امنیتی افغان به سر می‌برد که در نتیجه ضمانت موسی کلیم ولسوال دولتیار آزاد شده است.

این در حالی است که رهبران حکومت وحدت ملی پس از کشته شدن 33 فرد ملکی توسط داعش در ولایت غور قول دادند تا عاملان این جنایت را مجازات کنند.

حمیدالله متحد عضو شورای ولایتی غور گفته که ولسوال دولتیار با سرکرده گروه تروریستی در ولایت غور همکاری نزدیکی دارد و در نتیجه تلاش‌های ولسوال این وُلسوالی آزاد شده است.

وی افزود: در نتیجه حمایت ولسوال دولتیار اعضای گروه تروریستی می‌توانند بدون هیچ ممانعتی در این وُلسوالی فعالیت کنند.

اما موسی کلیم ولسوال وُلسوالی دولتیار همکاری خود با سرکرده گروه تروریستی داعش و تلاش برای آزادی وی از زندان را رد کرده است.

عبدالحی خطیبی سخنگوی والی غور نیز موضوع حمایت ولسوال دولتیار از گروه تروریستی داعش را رد کرده است.

با وجود اینکه این گروه تروریستی بارها به کشتار ملکیان در این منطقه پرداخته است، اما نیروهای خارجی و حکومت مرکزی تاکنون هیچ تمایلی به سرکوب داعش در این ولایت نشان نداده‌اند.

سال گذشته نیز گروه تروریستی داعش 33 ملکی افغان را در شمال زنان و اطفال در منطقه غلمین وُلسوالی فیروزکوه تیرباران کرد که رهبران حکومت پس از محکومیت این حادثه وعده مجازات عاملان آن را دادند، اما از سال گذشته تاکنون هیچ اتفاقی رخ نداده و این گروه همچنان به شکنجه و کشتار ملکیان ادامه می‌دهد.

 1. Mohammad Farid :

  خوب این هم از جنگ با دشمن حیف این اردو وپولیس مفت برای دستگیری این ها کشته میشوند

 2. خورشید میهن :

  کی است کداام
  یکی

 3. Ghulam Sarwar Aminyai :

  امریکاداعیش طالب وغنی تمام اینها ازیک چشمه آب میخوره حیف ملت بیچاره

 4. عارف قاسمی :

  چرا ازاد شد ؟

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار