افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 29 جولای , 2012 لینک کوتاه خبر :

آتش سوزی در یک مارکیت تجاری در ولایت غزنی

آتش سوزی گسترده شب گذشته در یک مارکیت تجاری در مرکز ولایت غزنی، نزدیک به 50 دوکان را نابود کرد.

این آتش سوزی حوالی ساعت 9 شب گذشته آغاز شده و تا صبح امروز ادامه پیدا کرد.زولور زاهد فرمانده پولیس ولایت غزنی به خبرگزاری بخدی گفت: “اگر این آتش سوزی به موقع مهار نمی شد امکان داشت که به مارکیت صرافی و بانک ملی افغانستان نیز که در نزدیکی این سرای موقعیت دارد، خساره های مالی وارد شو

به گفته او در مهار این آتش سوزی پولیس، اردو، ریاست امنیت و شاروالی غزنی به صورت هم زمان به منظور جلو گیری از تلفات بیشتر وارد عمل شدند.
زاهد از آمار دقیق تلفات مالی چیزی به رسانه ها نگفت اما افزود که در جریان مبارزه با این آتش سوزی یکی از ماموران اطفائیه زخمی شده است.
فرمانده پولیس ولایت غزنی می گوید تحقیقات در مورد علت آتش سوزی آغاز شده اما براساس برخی گزارش های تایید نشده، شارتی برق را عامل اصلی این آتش سوزی اعلام کرده اند.
این مارکیت تجاری در مرکز شهر غزنی موقعیت دارد که با بیش از 100 دوکان و بیشتر لباس و پارچه در آن به فروش می رسید.
با این حال مسئولان اطفائیه ولایت غزنی گفته اند که در نتیجه آتش سوزی طبقه دوم این مارکیت به صورت کامل در آتش سوخته و به برخی دوکان ها در طبقه تحتانی نیز خساراتی وارد شده است.
نور محمد از دوکانداران این مارکیت  گفت: “بیش از 40 دوکان به صورت کامل در آتش سوخته و به هر دوکان ده ها هزار افغانی خساره مالی وارد شده است.”
به گفته او در جریان خارج کردن اجناس دوکان ها بسیار از آنان به سرقت رفته است.
نور محمد انفجار بالن گاز در داخل یک دوکان خیاطی را عامل اصلی آتش سوزی دانسته از دولت خواست تا به دوکانداران این مارکیت کمک مالی نماید.
شارتی سیم های برق و بی احتیاطی شهروندان هرازگاهی تلفات سنگینی را به مردم وارد می کند.
پیشتر در ولایت کابل نیز براثر انفجار بالن گاز در یک مرکزی تجاری بیش از 30 دوکان در آتش سوخته و ده ها هزار افغانی خساره مالی به مردم وارد شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار