افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, بین الملل, ویدیو -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 31 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

ازدواج دختر 10 ساله با مرد 50 ساله! +فلم و عکس

دانلود ویدیو

ماموران پولیس با ورود ناگهانی به مراسم عقد دختر 10 ساله با مرد میانسال، او را از این گرفتاری نجات دادند.
یک زن پاکستانی تصمیم گرفت دختر خود به نام پاتانی مانگریو را در ازای دریافت مبلغی پول به عقد مرد 50 ساله جیتمال میهار دربیاورد.

گلزار ماری یک افسر پولیس درباره این ماجرا گفت: حدود ساعت 11 صبح بود که اطلاعاتی راجع به مراسم عقد این دختر با مردی میانسال دریافت کردیم. به همراه همکارانم راهی دفتر ثبت ازدواج شدیم و با ورود ناگهانی به آنجا 11 تن را دستگیر کردیم اما داماد از دست ما گریخت.

دختر خردسال ازدواج پاکستان1

گلزار ماری همچنین آدرسی از کارگزار این ازدواج به نام محمد میهار داشت. محمد میهار شخصی بود که از خانواده عروس و داماد مبلغی پول گرفته بود تا آنها را به هم معرفی کند و این وصلت را به سرانجام برساند.

دختر خردسال ازدواج پاکستان2

مادر دختر 10 ساله به پولیس گفت: همسرم در راه رفتن مشکل دارد برای همین در مراسم عقد حضور نداشت، ما مقداری زیاد پول بدهکار بودیم و طلب‌کاران ما را تحت فشار گذاشته بودند. واقعا چاره دیگری برایمان نمانده بود تا اینکه با میهار آشنا شدیم و او این پیشنهاد را به ما داد.

دختر خردسال ازدواج پاکستان3

قاضی حاجی سولانگی که عاقد این دو تن بود پس از دستگیری توسط پولیس در اظهارات خود مدعی شد که هیچ اطلاعی از سن دختر نداشته وفقط نام او و اسم والدینش را می دانسته است.

مسئله ازدواج اجباری دختران خردسال با مردان مسن به معضلی جدی در این کشور تبدیل شده است.

  1. Badalsha Nikzad :

    خراستان است دگه

  2. Soltan Ahmad Khan :

    دراسلام جایزنیست

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار