افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : کاریکاتور, گرافیک و کاریکاتور -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 14 می , 2018 لینک کوتاه خبر :

کاریکاتور/ انتقال سفارت امریکا به قدس اشغالی

سفارت امریکا قدس

طبق قطعنامه شورای امنیت هیچ مُـلکی اجازه ندارد نماینده گی دپلوماتیک در شهر قدس تاسیس کرده یا تصمیمی درباره وضعیت آن بگیرد.

دیسِمبر سال گذشته بود که دونالد ترمپ رییس‌جمهور امریکا در اقدامی یک‌جانبه ضمن به رسمیت شناختن قدس اشغالی به پایتختی رژیم صهیونیستی، اعلام کرد که سفارتخانه خود را از تل‌آویو به این شهر منتقل می‌کند.

این اقدام اعتراض‌ها و مخالفت‌های بین‌المللی را درپی داشته و بسیاری از کشور‌های جهان از جمله بریتانیا، فرانسه، جرمنی و جاپان اعلام کردند که از این تصمیم واشینگتن تبعیت نخواهند کرد و تا زمان تاسیس دولت فلسطینی در چوکات راهکار دو دولتی، سفارتخانه خود را منتقل نمی‌کنند.

روز گذشته (یکشنبه) یک هیأت از مقامات امریکا، برای اشتراک در مراسم انتقال امور دپلوماتیک سفارت، همزمان با هفتادمین سالگرد تأسیس رژیم جعلی اسراییل، وارد فلسطین اشغالی شد.

طبق قطعنامه ۴۷۸ شورای امنیت هیچ مُـلکی اجازه ندارد نماینده گی دپلوماتیک (سفارتخانه و قونسولگری) در شهر قدس تاسیس کرده یا تصمیمی درباره وضعیت آن بگیرد.

همچنین شورای امنیت در روز‌های پایانی سال ۲۰۱۶ با تصویب قطعنامه ۲۳۳۴ ساخت هرگونه واحد یهودی‌نشین یا شهرک جدید در اراضی خصوصی فلسطینیان شامل قدس شرقی و کرانه باختری را ممنوع اعلام کرد.

 

کاریکاتور/ انتقال سفارت امریکا به قدس اشغالی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار