افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : مطالب خواندنی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 7 نوامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

پولدارترین زن و شوهر های جهان + عکس

کسب ثروتی قابل‌توجه و نگهداری آن به اندازه کافی سخت و دشوار است و از طرف دیگر، داشتن یک رابطه‌ی زناشویی موفق هم کار ساده‌ای نیست، اما از آنجایی که همیشه افرادی وجود دارند که توانایی انجام چند کار را به صورت هم‌زمان و به بهترین شکل ممکن دارند،‌ زن و شوهرهایی هم مانند بیل و ملیندا گیتس هستند که نام خود را در لست قدرتمندترین زوج های جهان قرار داده و نشان داده‌اند که می‌توان در کنار داشتن ثروت قابل‌توجه، رابطه‌ای سالم و پرثمر داشت.

زوج‌هایی که در ادامه معرفی خواهیم کرد، در زمینه‌های مختلفی شامل سیاست، سرگرمی و تکنالوژی فعالیت دارند و ثروت ترکیبی هر کدام از آن‌ها بین صدها ملیون دالر تا چند ده ملیارد دالر متغیر است.

 

۷. تام بریدی و ژیزل بوندشن

تام بریدی و ژیزل بوندشن

تام بریدی (Tom Brady) و ژیزل بوندشن (Gisele Bündchen) یک زوج ثروتمند هستند که دارایی ترکیبی آن‌ها چیزی در حدود ۵۴۰ ملیون دالر بوده و به مدت ۸ سال است که با یکدیگر ازدواج کرده‌اند. بوندشن سوپرمودلی معروف با بالاترین معاش در میان مودل‌های جهان است که در سال ۲۰۱۶ درآمدی معادل ۳۰.۵ ملیون دالر داشت. تام بریدی هم به در بین بازیکنان فوتبال امریکایی، سومین معاش بالا را دریافت می‌کند و سالیانه بیش از ۸ ملیون دالر درآمد دارد.

 

۶. ایوانکا ترمپ و جرد کوشن

ایوانکا ترامپ و جرد کوشن

مورد ششم از لست قدرتمندترین زن و شوهرهای دنیا ایوانکا ترمپ (Ivanka Trump)، بزرگ‌ترین دختر رییس جمهور فعلی امریکا و جرد کوشنر (Jared Kushner) هستند که به تازه گی هشتمین سالگرد ازدواج خود را جشن گرفته‌اند. ایوانکا و جرد هردو من‌حیث مشاور دونالد ترمپ در ارگ سفید فعالیت می‌کنند و دارایی ترکیبی آن‌ها چیزی بین ۲۰۷ تا ۷۶۲ ملیون دالر است. این زوج ثروتمند که یک کلکسیون آثار هنری به ارزش ۲۵ ملیون دالر دارند،‌ صاحب سه فرزند هستند.

 

۵. بیانسه و جی-زی

بیانسه و جی زی

بیانسه (Beyoncé) و جی-زی (Jay-Z) یک زوج هنری هستند که از سال ۲۰۰۸ با یکدیگر ازدواج کرده و منبع اصلی درآمد آن‌ها به صنعت موسیقی مرتبط است؛ این زن و شوهر در کنار برگزاری کنسرت، فروش البوم و تک آهنگ و برگزاری تورهای جهانی، با سرمایه‌گذاری در کمپانی‌های مختلف به ثروت ترکیبی ۱.۱۶ ملیارد دالر رسیده‌اند.

بیانسه و جی-زی من‌حیث یک زوج سلبریتی با بیشترین معاش شناخته می‌شدند و صاحب سه فرزند هستند.

 

۴. ایوان اشپیگل و میراندا کر

ایوان اشپیگل و میراندا کر

بنیانگذار و مدیرعامل کمپانی اسنپ چت ایوان اشپیگل (Evan Spiegel) و مودل آسترالیایی میراندا کر (Miranda Kerr)، زوج چهارم از لست قدرتمندترین و ثروتمندترین زن و شوهرهای جهان هستند که روی هم رفته چیزی در حدود ۳.۴۴ ملیارد دالر ثروت دارند؛ اشپیگل و کر کمتر از یک سال پیش با هم ازدواج کردند.

 

۳. مارک زاکربرگ و پریسیلا چان

مارک زاکربرگ و پریسیلا چان

مورد بعدی از لست قدرتمندترین زن و شوهرهای جهان هم به حوزه تکنالوژی مربوط می‌شود؛ مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg) که در سن ۲۳ سالگی یک ملیارد دالر ثروت داشت، بنیان‌گذار و مدیرعامل فیس بوک بوده و همسرش پریسیلا چان (Priscilla Chan) هم از همان ابتدای راه با او همراه بوده است.

زاکربرگ که در سال ۲۰۱۲ با چان ازدواج کرد، دو دختر دارد و پس از راه انداختن انقلابی در شبکه‌های اجتماعی و کسب ثروتی چند ده ملیارد دالری، به همراه همسرش کمک‌های مالی بسیاری به بنیادهای تحقیقاتی فعال در زمینه بهبود سلامت جهانی کرده‌ است.

این مورد از زوج ‌های ثروتمند در مجموع ۷۴.۲ ملیارد دالر دارایی خالص داشته و قصد دارند که قبل از مرگ خود، بیشتر این ثروت را به بنیادهای خیریه اهدا کنند.

 

۲. بیل و ملیندا گیتس

بیل و ملیندا گیتس

بیل گیتس (Bill Gates) و همسرش ملیندا با داشتن ثروتی معادل ۸۹.۶ ملیارد دالر، دومین زوج از لست قدرتمندترین زن و شوهرهای جهان هستند که با راه‌اندازی بنیاد خیریه‌ای به نام خود در سال ۲۰۰۰، کمک‌های قابل‌ توجهی در راستای اهداف انسان دوستانه کرده‌اند و قصد دارند تا بیشتر ثروت خود را از طریق این بنیاد خیریه، به نیازمندان بدهند.

بیل و ملیندا ۲۳ سال است که با یکدیگر ازدواج کرده‌اند، سه فرزند دارند و در سال ۲۰۱۶ به واسطه اقدامات انسان دوستانه خود، از رییس جمهور قبلی امریکا بالاترین نشان افتخار مدنی ایالات‌ متحده، یعنی نشان افتخار آزادی رییس‌ جمهوری را دریافت کردند.

 

1. جف و مکنزی بزوس

جف و مکنزی بزوس

جف و مکنزی بزوس در رتبه‌ی اول لست قدرتمندترین زن و شوهرهای جهان قرار دارند. آنها ۲۴ سال پیش با یکدیگر ازدواج کردند و از طریق تاسیس کمپانی معروف آمازون (Amazon)، ثروتی معادل ۹۲.۷ ملیارد دالر کسب کرده‌اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار