افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : مطالب خواندنی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 13 دسامبر , 2013 لینک کوتاه خبر :

موسیقی هیچ تاثیری بر یادگیری بچه ها ندارد!

دانشمندان دانشگاه هاروارد پس از یک تحقیق چهارساله، به این نتیجه رسیدند که تاثیر موسیقی بر قدرت یادگیری کودکان یک باور غلط است و موسیقی تاثیر خاصی در این زمینه ندارد.
پرفسور ساموئل میر، استاد دانشگاه هاروارد گفت: بیش از ۸۰ درصد مردم بر این باور هستند که موسیقی، قدرت یادگیری بچه ها را افزایش می دهد و کاملا جدی و با اطمینان، این عقیده را مبتنی بر اصول علمی و تجربی می دانند، اما هیچ تحقیق علمی در این زمینه ثبت نشده و مردم تنها بر اساس حدس و برداشت های شخصی خود آن را رواج داده اند.
وی افزود: تحقیقات نشان می دهد که استفاده از موسیقی، چه داوطلبانه و چه به اجبار، کمکی به یادگیری کودکان و افزایش توانایی ذهنی آنها نمی کند.
تحقیقات دانشگاه هاروارد روی ۲۹ کودک ۴ ساله به مدت ۴ سال انجام شد و نیمی از آنها با استفاده از موسیقی و نیم دیگر با فعالیت های دیگری آموزش داده شدند.
کارشناسان این تحقیق تونایی بچه ها در آزمون های مختلفی از جمله حساب، ورزش و بازی، کلمات و قدرت تمرکز و توجه به محیط را زیرنظر گرفتند.
نتایج حاصل از این آزمایش نشان داد که ظرفیت روانی و ذهنی کودکان هر دو گروه یکسان است و حتی بچه هایی که نواختن تمپو را نیز یادگرفته بودند، قدرت فراگیری بیشتری نسبت به دیگران نداشتند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار