افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : مطالب خواندنی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 26 دسامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

داعش، موصل را تیره و تار کرده است!

چاه تیل

به گزارش سازمان ملل متحد، صدها نفر از مردم موصل به علت استنشاق مواد کیمیایی مریض شده اند و تحت تداوی هستند.
آتش سوزی های عمدی داعش در چاه های تیلی منطقه القیاره که ماه آگِست 2016 بازپس گرفته شد و آتش سوزی های اخیر در حومۀ شهر موصل، محیط زیست منطقه را با بحران جدی و خطرناکی مواجه کرده است .

با گذشت 4 ماه از آغاز آتش سوزی های موصل هنوز بحران ناشی از این آتش سوزی ها به قوت خود باقیست و ستون های دود همچنان آسمان موصل را تیره و تار کرده است .
داعش با آتش زدن چاه های تیلی و فابریکه گوگرد سازی جنوب موصل عراقی ها را از کوچک تا کلان گرفتار مریضی های تنفسی و قلبی و عروقی کرده است و گویا با این اقدامات مجرمانه نمی خواهد از موصل که آخرین پایگاه بزرگش در عراق است، دست بکشد.
مردم شهر موصل و حومه علاوه بر مشکل زیست محیطی با مشکلات آلودگی آب آشامیدنی، بقایای آلودۀ تجهیزات نظامی و مهمات منفجر نشده مواجه هستند که همه، زنده گی آنها را تا سال ها به خطر خواهد انداخت.
جنیفر اسپارکس، عضو سازمان بین المللی مهاجرت، اعلام کرد: ما برای حل مشکل آلودگی و تأثیر مخرب آن در مردم و تأثیر نامطلوبش در بازگشت زنده گی به مناطق آسیب دیده تلاش خواهیم کرد.
راپور های سازمان ملل متحد درباره خطرات زیست محیطی و جسمی در شهر موصل حاکیست که صدها نفر از مردم این شهر به علت استنشاق مواد کیمیایی مریض شده اند و تحت تداوی هستند و ملیون ها نفر در معرض خطرات و آسیب های ناشی از پخش دود و گازاز چاه های تیلیِ در حال سوختن هستند.نیروهای آتش نشانی عراق برخی از چاه های تیلی القیاره را خاموش کرده اند ولی برخی دیگر از چاه ها همچنان زبانه می کشد.

چاه تیل1

چاه تیل2چاه تیل3

چاه تیل4

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار