افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : مطالب خواندنی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 21 فوریه , 2017 لینک کوتاه خبر :

جنایات مخوفِ داعش علیه زنان عرب افشا شد

عراقی

به راپور نماینده سازمان دیدبان حقوق بشر در خاورمیانه، از وضعیت اسفناک زنان سُنّی عراقی در مناطق تحت سلطه داعش و تجاوزهای جنسی به آنها اخبار زیادی نشر نمی‌شود.

دیدبان حقوق بشر می‌گوید تروریست‌های تکفیری داعش، زنان عرب سُنّی را در مناطق تحت سلطه خود در عراق به اسارت می‌برند، شکنجه می‌کنند و آنها را مورد تجاوز جنسی قرار می‌دهند. این سازمان که مقر اصلی آن در نیویارک است در مصاحبه با 6 زن عراقی که موفق به فرار از دست نیروهای داعشی شده‌اند مستنداتی در این باره ارایه کرده است. این زنان در شهر الحویجه در جنوب موصل در اسارت بوده‌اند.

حنان، زن 26 ساله‌ یکی از این قربانیان است که همراه با چند زن دیگر در هنگام فرار به اسارت درآمده است. او در بخشی از حرف‌هایش می‌گوید وقتی به اسارت درآمد تروریست‌ها به او گفتند مرتد است و چون همسرش زودتر از او از شهر فرار کرده بود به زور از او خواستند به ازدواج رهبر تروریست محلی درآید. این زن به دیدبان حقوق بشر گفت نظامیان در حالیکه چشمانش را بسته بودند او را با به‌شدت لت و کوب می کردند و گاهی اوقات از دستهایش آویزان می‌کردند و پس از آنکه از ازدواج با رهبر تروریست محلی سر باز زد به‌کرات او را مورد تجاوز جنسی قرار دادند.

نماینده سازمان دیدبان حقوق بشر در خاورمیانه می‌گوید: از وضعیت اسفناک زنان سنی عراقی در مناطق تحت سلطه داعش و تجاوزهای جنسی به آنها اخبار زیادی نشر نمی‌شود. ما امیدواریم جامعه بین‌الملل و مقامات محلی تمام توان خود را برای کمک به این زنان به کار گیرند. زنانی که مورد تجاوز قرار می‌گیرند ناچارند تا مدتها ناراحتی‌های ناشی از این رفتارهای وحشیانه را تحمل کنند.

بخش‌های شمالی و غربی عراق از سال 2014 زیر سایه ترس و وحشت از داعشی‌ها به سر می‌برد. نظامیان داعشی جنایت‌های وحشیانه‌ای را علیه جوامع دینی از جمله شیعه، سنی، کرد و عیسوی اعمال می‌کنند. در حال حاضر نیروهای مردمی در کنار اردوی عراق در حال آزادسازی شهر موصل از چنگال این گروهک تروریستی – تکفیری هستند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار