افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : مطالب خواندنی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 11 دسامبر , 2013 لینک کوتاه خبر :

این نقطه از بدنتان را گرم کنید تا کل بدنتان گرم شود!

پاها در تمام طول روز وزن ما را تحمل می‌کنند ، هر جا که بخواهیم ما را می‌برند و بدن ما را به زمین متصل می‌کنند. بعضی از مردم پا را ریشه و مرکز بدن می‌خوانند.
به گزارش خبرگزاری آوا به نقل از جام نیوز، تحقيقات پژوهشگران نشان مي‌دهد كه گرم كردن پاها مي‌تواند به گرم كردن كل بدن كمك كند در نتیجه درجه حرارت بدن در پاها تنظيم شده است.
اگر پاهايتان سرد است و بخاري آن را گرم نكرده است بايد با ماساژ پا با مرطوب كننده‌ها و پوشيدن جوراب‌هاي كلفت و ضخيم از پاهايتان در برابر آسيب‌هاي ناشي از سرما محافظت كنيد.
گفتني است،‌ پاهايتان را تكان دهيد و اجازه دهيد خون با گردش بيشتري در پاها جريان پيدا كند و مي‌توانيد از “سرماخوردگي” در اين فصول جلوگيري كنيد.
در فصل زمستان و خزان “خون” به ميزان بسيار كمي به پاها مي رسد، از اين رو اين نقاط از بدن احساس “سرما” مي كنند كه با پوشاندن آنها مي توانيد تا ۷۰ درصد احساس سرماي شديد را در بدن خود از بين ببريد.
گفتني است جوراب از پوشيدني هايي است كه بايد در اين فصل بسيار بايد مورد توجه قرار بگيرد و با “پوشيدن جوراب” بدن كمتر به سرما و “آتش” واكنش نشان مي دهد.
نتايج مطالعات همچنين نشان مي دهند كه “جوراب هاي پشمي” و “ساق هايي” كه متناسب با اين فصل هستند، مي توانند بدن را در مقابل هر گونه “سرماخوردگي”، “ويروس” و “باكتري” ايمن كنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار