افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : مطالب خواندنی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 10 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

آیا از اثرات نوشابه های گازدار خبر دارید؟!

اثرات نوشابه های گازدار

طبق تازه ترین بررسی‌های محققان، نوشابه های گازدار موجب افزایش حس گرسنگی و در نهایت منجر به چاقی می‌شود…

نتایج تازه‌ترین بررسی‌های محققان نشان داده است، نوشیدن آب‌های گازدار به دلیل وجود مقادیر زیادی کاربن دی‌اکسید موجب افزایش حس گرسنگی و در نهایت منجر به چاقی می‌شود؛ در واقع گاز موجود در این نوشیدنی‌ها افراد را گرسنه و میل به خوردن را افزایش می‌دهد.

با توجه به روند صعودی استفاده از این نوع نوشیدنی‌ها میان اطفال، باید این موضوع را نیز در نظر گرفت که چاقی دوران طفلی، خطر ابتلا به مرض شکر، مریضی‌های قلبی، سکته مغزی و برخی سرطان‌ها در مراحل بعدی زنده گی را افزایش می‌دهد.

مطالعه‌ جدیدی دریافته است، اطفالی که از زنان مبتلا به دیابت مرض شکر و زنانی که در طول حاملگی نوشیدنی‌های گازدار می‌نوشند، ولادت یافته اند به احتمال بیشتری در سن 7 سالگی مبتلا به چاقی یا اضافه وزن می‌شوند.

زنانی که آب را جایگزین نوشیدنی‌های شیرین کردند، خطر ابتلا به چاقی در طفل خود در سن 7 سالگی را تا 17 فیصد کاهش دادند؛ این تحقیق در مجله‌ بین‌المللی Epidemiology نشر شد.

مناسب‌ترین PH برای بدن PH خنثی است؛ با وجود اینکه آب‌های گازدار PH نزدیک به خنثی دارند، اما میزان بالای اسیدیته در آب‌های گازدار باعث افزایش اشتها و در نهایت موجب چاقی مفرط می‌شود؛ از طرفی دیگر گاز موجود در نوشیدنی‌های گازدار نیز منجر به چاقی می‌شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار