افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 6 نوامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

ترمپ اینبار به امپراتور جاپان تعظیم نکرد + عکس

ترمپ و امپراتور جاپان

ترمپ و امپراتور جاپان

ریس‌جمهور امریکا امروز (دوشنبه) در جریان دیدار با امپراتوری جاپان و همسر او به آنها تعظیم نکرد و به دست دادن و تکان دادن سر اکتفا کرد. پیشتر بارک اوباما در کشورش برای تعظیم به این خاندان سلطنتی مورد انتقاد قرار گرفته بود و ترمپ تلاش کرد تا خود را به این دردسر نیندازد.

به نقل از آژانس خبررسانی رویترز، دونالد ترمپ، رییس‌جمهوری امریکا به همراه همسرش در ورودی ارگ سلطنتی جاپان با امپراتوری این کشور و همسرش دیدار کردند.

ترمپ با لبخند به امپراتور ۸۳ ساله جاپان سری به نشانه احترام تکان داد. پس از آن، این چهار تن از طریق مترجم با یکدیگر گفت‌وگوی مختصری داشتند که از تلویزیون پخش شد.

پس از آن، ترمپ دوباره با امپراتوری جاپان دست داد و چندین بار با دست چپ به روی بازوی او زد. او به آکیهیتو، امپراتوری جاپان گفت: برای این دیدار فوق‌العاده از شما متشکریم. اطمینان دارم دوباره با یکدیگر دیدار خواهیم کرد.

پیشتر بارک اوباما، رییس‌جمهوری سابق امریکا به دلیل دیدار با امپراتور جاپان در سال ۲۰۰۹ و تعظیم به او در داخل مورد انتقاد قرار گرفته بود. برخی از مفسران امریکایی معتقدند که رییس‌جمهوری امریکا نباید سر خودش را پیش خاندان‌های سلطنتی خارجی خم کند.

اوباما و امپراتور جاپان

اوباما و امپراتور جاپان

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار