افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 3 می , 2012 لینک کوتاه خبر :

مردم نیویورك بار دیگر خواستار تغییر ساختار سیاسی و اقتصادی آمریكا شدند

مردم نیویورك امروز (چهارشنبه) در تظاهراتی گسترده و طولانی بار دیگر نسبت به افزایش بیكاری و تورم در آمریكا انتقاد كردند و خواستار تغییر فوری نظام بانكداری در این كشور شدند.

مردم نیویورك در قالب جنبش وال استریت از ساعت 11 صبح تظاهرات گسترده خود را از مركز شهر در پارك برایانت شروع و تا منطقه اقتصادی وال استریت ادامه دادند.

آمریكاییها با حمل پارچه نوشته هایی كه به روی آنها نوشته شده بود ما 99 درصد جمعیت هستیم، شهریه دانشگاهها را كاهش دهید، نظام بانكی كشور را تغییر دهید، خشم و نفرت خود را از سیاست های نظام سرمایه داری در آمریكا نشان دادند.

در این تظاهرات پلیس نیویورك با اتخاذ تدابیر امنیتی شدید، تمام خیابان ها و كوچه های در مسیر تظاهر كنندگان را مسدود كرد و با تحت فشار قرار دادن تظاهر كنندگان تلاش كرد كه آنان را متفرق كند.

‘پائولا ماگنادو’ یكی از تظاهر كنندگان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در نیویورك اظهار داشت بسیاری از قوانین كنونی در دولت و كنگره آمریكا مبتنی بر تبعیض نژادی است و باید اصلاح شوند.

وی افزود: چرا باید هر روز چند نفر از سرمایه گذاران و صاحبان بانك ها ثروتمند شوند و در مقابل جمعیت زیادی از مردم در فقر و گرسنگی بسر ببرند.

‘جوسفین گور’ یكی دیگر از تظاهر كنندگان كه از ایالت نیوجرسی برای شركت در این تظاهرات به نیویورك آمده بود، گفت : این اعتراض ها در واقع صدای اعتراض مردم آمریكا به بی عدالتی و مبارزه با تبعیض نژادی است.

وی افزود: امروز بیشترین فشارها بر قشركارگر در آمریكا وارد می شود و ما برای بهتر شدن وضع معیشتی آنان مبارزه می كنیم.

این شهروند آمریكایی، دولت كشورش را به بی توجهی به مردم متهم كرد و با انتقاد از برخورد دوگانه واشنگتن در مجامع بین المللی گفت: دولت آمریكا در زمان حكومت شاه ایران، از وی حمایت می كرد تا از منابع ایران سوء‌استفاده كند.

این شهروند آمریكایی افزود:دولت آمریكا باید از ملت ایران به خاطر تمامی مشكلاتی كه در گذشته برای این كشور بوجود آورده است غذر خواهی كند. و سپس با تغییر سیاست های خود و تجدید نظر در روابطش با ایران، اشتباه های گذشته را جبران كند.

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار