افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 28 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

رییس مركز فناوری های سیاسی روسیه: آمریكا برای تهاجم نظامی به ایران آمادگی ندارد

‘سرگئی میخییف’ رییس مركز فناوری های سیاسی روسیه اعلام كرد: آمریكا برای تهاجم نظامی به ایران آمادگی ندارد و تهدیدهای نظامی آن علیه تهران بی اساس است.

میخییف روز شنبه در گفت و گو با رادیوی دولتی ‘صدای روسیه’ خاطرنشان كرد: آمریكا به دلایل مختلف مانند ملاحظات سیاسی در موقعیتی نیست كه بتواند علیه جمهوری اسلامی اقدام نظامی بكند.

وی افزود: انتخابات ریاست جمهوری پاییز آینده در آمریكا برگزار می شود و با توجه به اینكه نتایج تهاجم به ایران ممكن است متفاوت از پیش بینی های آمریكاییان باشد، واشنگتن به چنین ریسكی دست نخواهد زد.

رییس مركز فناوری های سیاسی روسیه پیش بینی كرد در این شرایط آمریكا فشارها بر ایران را تشدید كند و از كشورهای متحد خود برای این هدف كمك بخواهد.

وی افزود: آمریكا برنامه ای برای اعمال فشار بر ایران طراحی كرده است.

كارشناس ارشد روس در رابطه با اظهارات یك مقام نیروی هوایی آمریكا كه از آمادگی این كشور برای حمله به ایران خبر داده بود، اظهار داشت: این امر منحصر به ایران نیست، بلكه آمریكایی ها برنامه بمباران نقاط مختلف جهان را آماده كرده اند و فقط منتظر فرصت برای اجرای نقشه های خود هستند.

وی گفت: استراتژی آمریكا ساده است و شامل تامین برتری این كشور به هر شیوه ممكن می باشد و به همین خاطر به دنبال بهانه های واهی برای كنار گذاشتن هر رقیب احتمالی است.

رییس مركز فناوری های سیاسی روسیه گفت: یكی دیگر از گزینه های آمریكا برای تحقق برتری جویی خود دست زدن به اقداماتی توسط متحدانش می باشد و در واقع حكومت كشوری را به كمك كشورهای دیگر تغییر می دهد.

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار