افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 27 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

خانواده بن لادن برای بازگشت به عربستان به فرودگاه اسلام آباد منتقل شدند

خانواده ‘اسامه بن لادن’ سركرده سابق القاعده شامل سه همسر , 9 فرزند و یكی از برادران همسر وی با هدایت نیروهای پلیس و بوسیله یكدستگاه خودروی جمعی اواخر پنجشنبه شب راهی فرودگاه بی نظیر بوتو اسلام آباد شدند.

بر اساس گزارش خبرنگار ایرنا از محل سكونت موقت ( محل نگهداری ) خانواده بن لادن در اسلام آباد , پیش از اعزام خانواده بن لادن به فرودگاه نیروهای پلیس و امنیتی تمامی منطقه جی 6 در اسلام آباد را تحت نظر گرفته و زیر نظر شدید ترین تدابیر امنیتی , خانواده پرجمعیت سركرده سابق القاعده به سمت فرودگاه حركت داده شدند.

خبرنگاران و تصویر برداران رسانه های خبری خارجی و محلی با حضوری گسترده از زمان خروج خانواده بن لادن خبر وتصویر تهیه كردند.

منابع خبری در پاكستان نوشتند : خانواده بن لادن قرار است با یك فروند هواپیمای خصوصی متعلق به كشور عربستان در ساعات اولیه بامداد روز جمعه راهی جده شوند.

رییس سابق گروه القاعده به اتفاق سه همسر و 9 فرزند خود در شهر ابیت آباد در نزدیكی اسلام آباد , بمدت پنج سال بطور مخفیانه زندگی كرد و در روز دوم ماه می سال گذشته میلادی در عملیات مخفیانه نیروهای نظامی آمریكایی در منزل خود به قتل رسید.

برخی رسانه های خبری اعلام كردند كه سفیر عربستان در اسلام آباد شخصا در فرودگاه بی نظیر بوتو اسلام اباد حاضر شده و برای بدرقه خانواده بن لادن بطرف عربستان بوسیله یك فروند هواپیمای خصوصی متعلق به كشورش حضور پیدا كرده است.

این منابع افزودند : اولین توقف این هواپیما شهر جده در عربستان در بامداد صبح روز جمعه خواهد بود.

پیش از این مقامات عربستانی پذیرش مستقیم خانواده بن لادن به خاك كشورشان را رد كرده بودند و سفر این خانواده را به رفتن از پاكستان به كشوری ثالث منوط كرده بودند.

پاكستان خانواده بن لادن را به دلیل اقامت غیر قانونی در این كشور به 45 روز بازداشت خانگی و جریمه نقدی محكوم كرده بود كه این محكومیت در اواخر فروردین ماه به پایان رسیده بود ولی دولت پاكستان از خروج خانواده سركرده القاعده جلوگیری بعمل آورد.

 

 

 

 

 

ایرنا

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار