افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 16 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

70 فیصد از امریکایی‌ها نظر نامساعدی به ترامپ دارند

دونالد ترامپ

طبق تازه‌ترین نتایج نظرسنجی شبکه «ای بی سی نیوز/واشنگتن‌پست» که روز گذشته نشر شد، از هر 10 امریکایی، 7 نفر به دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری نظر نامساعدی دارند.

طبق این گزارش، 70 فیصد از اشتراک‌کنندگان در نظرسنجی نظر نامساعدی به ترامپ دارند که این آمار در مقایسه با نظرسنجی ماه مه، افزایش 10 فیصدی داشته است. یک نفر از هر سه نفر یا همان 29 فیصد از اشتراک‌کنندگان در نظرسنجی، نظر مساعدی به ترامپ دارند که در مقایسه با ماه گذشته میلادی که 37 فیصد از ترامپ حمایت کرده بودند، کاهش داشته است .

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که «هیلاری کلینتون» که هفته گذشته موفق به کسب نامزدی نهایی دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 امریکا شد نیز تنها از حمایت 43 فیصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی برخوردار شد و 55 فیصد از افرادی که در نظرسنجی شرکت کردند اعلام کردند که نظر نامساعدی به او دارند.

این در حالی است که در ماه گذشته، 44 فیصد از مردم امریکا نظر مساعدی به کلینتون داشتند و 53 فیصد هم گفته بودند نظر مثبتی به وی ندارند.

طبق این گزارش، در میان جمهوری‌خواهان، میزان محبوبیت ترامپ در مقایسه با ماه مه با کاهش 12 فیصدی روبرو بوده است و میزان محبوبیت کلینتون در بین دموکرات‌ها نیز در مقایسه با ماه مه با کاهش 6 فیصدی روبرو بوده است.

در بین نژادهای امریکایی نیز، 39 فیصد از سفیدپوستان از کلینتون حمایت کردند و 61 فیصد نظر نامساعدی به وی داشتند. این در حالی است که تمامی دیگر نژادها و قومیت‌های امریکا نظر مساعدی به کلینتون داشتند.

در خصوص ترامپ، 94 فیصد از سیاهپوستان نظر نامطلوبی به وی داشتند و 89 فیصد از لاتین‌ تبارها و 88 فیصد از غیرسفیدپوستان، نظر خوبی به ترامپ نداشتند.

میزان محبوبیت ترامپ در بین سفیدپوستان در مقایسه با ماه مه، با کاهش 20 فیصدی روبرو بود به طوریکه تنها 39 فیصد از سفیدپوستان از ترامپ حمایت کردند.

نظرسنجی ای بی سی نیوز/واشنگتن‌پست از طریق خطوط تلیفون ثابت و تلیفون همراه در بین بازه زمانی 8 تا 12 جون انجام گرفت. یکهزار امریکایی در این نظرسنجی اشتراک کرده‌اند و حاشیه خطای آن مثبت و منفی 3.5 فیصد است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار