افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 27 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

منتقد عربستان و امارات به 5 سال زندان محکوم شد!

عبدالله الصالح

یک کاربر فعال در شبکه اجتماعی توییتر که از کویت می باشد به جرم انتقاد از عربستان و امارات به تحمل ۵ سال زندان محکوم شد.
به نقل از روسیاالیوم، محکمه جنایی کویت، عبدالله الصالح فعال تویتری این کشور را به اتهام توهین به عربستان سعودی، به 5 سال حبس محکوم کرد.

این فعال تویتری کویت در نوشته‌های خود به‌شدت از سیاست‌های دولت‌های سعودی و امارات انتقاد می‌کرد و به دفاع از قطر در بحران اخیر در روابط این کشور و 4 کشور عربی خلیج می‌پرداخت.

وی بعد از محکوم شدن به حبس در صفحه خود بر روی تویتر نوشت: من به خاطر حمایت از قطر به زندان افتادم و بابت نوشته‌های خود و فلم‌هایی که نشر کردم پشیمان نیسیتم و هرگز برای اجرای حکم به کویت بر نمی‌گردم.

وی تاکید کرد که حتی اگر تاریخ به عقب برگردد، باز هم همان مواضع را در قبال بحران در روابط قطر با کشورهای عربی خلیج اتخاذ خواهد کرد.

برخی رسانه‌ها اعلام کردند که این فعال کویتی با اتهام توهین به امارات متحده عربی در دوسیه‌ای دیگر نیز روبه‌رو است که این اتهام طی روزهای آینده بررسی خواهد شد.

این فعال کویتی که مدرک دوکتوری در رشته توسعه اقتصادی را دارد، هم‌اکنون در خارج از کویت به سر می‌برد و به‌دلیل مواضعی که مطرح می‌کند، یکی از کاربران جنجال برانگیز شبکه‌های اجتماعی محسوب می‌شود.

عربستان، امارات، بحرین و مصر از پنجم جون گذشته ( 15 جوزا) روابط خود با قطر را به بهانه حمایت این کشور از تروریزم قطع کردند و ضمن اعمال تحریم‌هایی علیه این کشور، تمام گذرگاه‌های زمینی، بحری و هوایی خود با قطر را مسدود کردند.

قطر از ابتدای این بحران تاکید کرده که کشورهای محاصره کننده از طریق وارد ساختن اتهامات به قطر و دروغ‌پراکنی و درخواست‌های غیرواقعی و غیرقابل اجرا، به دنبال تجاوز به حاکمیت ملی این کشور استند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار