افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 3 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

کشورهای عربی اقدامی برای مبارزه با داعش انجام نمی‌دهند

کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس علی‌رغم ثروت‌ هنگفت، اقدامی برای مبارزه با داعش انجام نمی‌دهند.

 

«برنی سندرز» نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 امریکا که در نظرسنجی‌ها، بعد از «هیلاری کلینتون» در جایگاه دوم قرار دارد، تأکید کرد که عربستان باید اقدامات بیشتری علیه تکفیری‌های «داعش» انجام دهد.

 

بنا به گزارش «واشنگتن اگزمینر»، سندرز در ضیافت شام جفرسون-جکسون حزب دموکرات «نیوهمپشایر» گفت: «این نکته‌ای است که باید به آن توجه شود. این یک نقطه اختلاف است. کشورهای منطقه همچون عربستان سعودی، کویت، قطر و امارات متحده عربی در واقع کشورهایی هستند که ثروت و منابع هنگفتی دارند اما سهم بسیار اندکی در مبارزه با داعش ایفا می‌کنند».

 

وی ادامه داد: «عربستان سعودی سومین بودجه دفاعی بسیار زیاد را در جهان دارد اما به جای مبارزه با داعش، بر کمپین مقابله با حوثی‌ها در یمن متمرکز شده است. آنها باید تغییر رویه دهند».

 

سندرز تأکید کرد: «عبدالله دوم پادشاه اردن وقتی می‌گوید که کشورهای مسلمان باید جنگ را به سوی مبارزه با داعش سوق دهند، این کشورها شامل برخی از ثروتمندترین و قدرتمندترین کشورهای منطقه می‌شود که تا این لحظه اقدامات بسیار اندکی در این زمینه صورت داده‌اند. جنگ علیه داعش در واقع جنگ به خاطر اسلام و مهار افراطگری خشونت‌بار است و به همین منظور از بین بردن داعش باید در وهله اول توسط کشورهای مسلمان صورت گیرد».

 

این نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا در حالی خواستار اقدامات عربستان علیه داعش شده است که سعودی‌ها در بسیاری موارد از گروههای تکفیری حمایت مالی می‌کنند

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار