افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 23 نوامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

منش سعودی ها خدمت به تروریست‌ها است

«نجم الدین شمدین»، نماینده پارلمان سوریه در دمشق با تاکید بر اینکه اظهارات سعودی‌ها در خصوص پرونده سوریه با واقعیت تطابق ندارد، گفت: امروز همه جهان بخصوص اروپایی‌ها پس از اینکه احساس کردند تروریسم آرامش آنها را هم به هم زده است، به دنبال رسیدن به راه حلی برای بحران سوریه هستند.

 

وی افزود: اما سعودی‌هایی که تروریسم را طی چند دهه گذشته تامین مالی کرده‌اند، در راستای منافع خودشان چیزی جز خدمت به تروریست‌ها نمی‌شناسند.

 

شمدین درباره اظهارات رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه مبارزه با تروریسم قبل از تشکیل دولت انتقالی با کناره‌گیری اسد امکان‌پذیر نیست، گفت: سردرگمی آمریکا در قبال منطقه از دوره ریاست جمهوری جورج بوش پسر آشکار بود، که او نیز خواهان منطقه‌ای با هرج و مرج سازنده بود تا منافع آمریکا در منطقه تضمین شود.

 

نماینده سوری گفت: دولت آمریکا آرامش منطقه را نمی‌خواهد، بلکه به دنبال ادامه حضور تروریسم و هرج و مرج در منطقه به منظور فراهم شدن زمینه اجرای پلان تجزیه آن بر اساس اصول مذهبی و طائفه‌ای است.

 

شمدین افزود: مواضع جامعه بین المللی در اجلاس اخیر سران گروه بیست نشانه دهنده تلاش جدی برخی کشورها برای مبارزه با تروریسم است، چراکه بحران سوریه با کمک روسیه به مراحل پایانی خود رسیده و چه بسا نشست بیست مقدمه‌ای برای بسیاری از کشورها در تبری جستن از تروریسم و اعلام جنگ علیه آن است.

 

وی تاکید کرد: بنابراین در پی اینکه تروریسم عمق اروپا را هدف گرفته و حملات اخیر پاریس وحشت دیگر پایتخت‌های اروپایی را به همراه داشته است، صف‌بندی‌های بین المللی جدیدی به رهبری روسیه برای مبارزه با تروریسم در سوریه ایجاد خواهد شد .

 

نماینده پارلمان سوریه گفت: اگر تروریست‌هایی که دست به انفجارهای اخیر فرانسه زدند با سرویس اطلاعاتی این کشور توافقی نکرده بودند داعش قادر به اجرای حملات خود در این کشور نبود و همان گونه که آمریکا کار تروریست‌ها را در الرقه با فرو ریختن سلاح برای آنها آسان کرد، کسانی هم هستند که از جنبه اطلاعاتی ورود تروریست‌ها به قلب پاریس برای اجرای این حملات را آسان کردند.

 

شمدین گفت: نمایندگان پارلمان سوریه هیئت‌های پارلمانی و مردمی خارجی را که اخیرا به دمشق سفر کرده بودند و بخصوص هیئت فرانسوی نصیحت کردند که اگر دولت‌هایشان از مواضع خود در حمایت از تروریسم برای ضربه زدن بر وحدت ملی سوریه بازنگردند، برای بازگشت جهادی‌ها از سوریه آماده باشند.

 

وی ادامه داد: پارلمان سوریه به مهمانان خارجی خود تاکید کرد که آنچه در سوریه جریان دارد، جنگ طائفه‌ای نیست، بلکه جنگی است که سوریه و متحدانش به نیابت از همه بشریت علیه تروریسم در آن به سر می‌برد، آن هم تروریسمی که همه کشورهای جهان را بدون استثنا هدف گرفته است.

 

نماینده پارلمان سوریه گفت: آنهایی که درصدد هستند تروریست‌ها را معارضان سوریه بخوانند به دنبال مشروعیت بخشی به تروریسم هستند، امروز باید در برخورد با شبه نظامیان سوریه تحولات بین المللی بزرگ و واقعی حاصل شود.

 

شمدین تاکید کرد: این تحولات با هماهنگی فرانسه با روسیه برای حمله به داعش در سوریه در حال ظهور است، امروز جهانی شدت خطر تروریسم را درک کرده و متوجه شده که بر خلاف آنچه رسانه‌های معاند سوریه شایعه کردند، دولت سوریه مردم خود را نمی‌کشد بلکه با تروریست‌هایی که هیچ دین و ملیتی نمی‌شناسند مبارزه می‌کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار