افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 6 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

11 شاهزاده سعودی دستگیر شدند!

saudi king

به گزارش افغان تلکس به نقل از منابع سعودی، 11 تن از شاهزاده گان سعودی منتقد حکومت دستگیر شده و احکام سنگین قضایی برای آن ها در نظر گرفته شده است!
به نقل از پایگاه خبری الوطن ، جمال خاشقجی نویسنده مشهور سعودی گفت: مسئولان سعودی در دور جدید بازداشت های خود، شماری از شاهزاده گان را بازداشت کردند.

وی افزود: بازداشت این شاهزاده گان روز پنجشنبه گذشته روی داده است. علت بازداشت ها هم به خاطر انتقاد آنها در قبال شماری از مسایل بوده است .

مسئولان سعودی به دستور محمد بن سلمان ولیعهد عربستان که ریاضت کمیته خاص تحقیقی را برعهده دارد، 11 امیر، دهها وزیر سابق، چهار وزیر کنونی را پیشتر در چوکات آنچه مبارزه با فساد خواندند، بازداشت کرده بودند. ولید بن طلال شاهزاده ملیاردر سعودی و شماری از تجار نیز از جمله این بازداشت شده گان بودند.

در همین حال، برخی کاربران در صفحه های خود در شبکه های اجتماعی فاش کردند که یک محکمه محلی عربستان چند شاعر منتقد را به پنج تا 10 سال زندان محکوم کرد.

براساس خبرهای تایید نشده، محکمه عبدالله عتقان السلمی و محمد عید الحویطی را به 10 سال زندان محکوم کرد.

منیف المنقره و سلطان الشیبانی العتیبی دو شاعر دیگر نیز به اتهام اقدام تحریک آمیز علیه ولیعهد سعودی هر یک به پنج سال زندان محکوم شدند.

بازداشت این چهار شاعر بعد از مشاعره آنها در ماه آکتُبر گذشته در جریان جشن ازدواج یکی از اعضای قبیله الحویطات در شمال عربستان صورت گرفت.

عبدالله عتقان السلمی به محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به خاطر تغییر شیوه های آموزشی مکاتب به طور مستقیم حمله کرد.

در همین حال، کاربران در شبکه اجتماعی توییتر با به راه انداختن هشتگی، از محمد بن سلمان خواستند تا این شاعران را آزاد کند.

شماری از شاعران نیز از بن سلمان خواستند که همکاران آنها را که از ماهها پیش در زندان به سرمی برند، آزاد کنند.

 1. Husain Amiri :

  انشاالله بین آنها بی اتفاقی شروع شد.

 2. محمد فیاض :

  به جهنم

 3. Rozbah Anwari :

  اﻧﺷﺎاﻟﻠﻪ ﺑﺎﺑﻮﺩﻱ اﺯ ﻣﺪاﺭ ﻫﺎ ﭘﺴﺖ ﻫﺎ ﺷﺮﻭﻉ ﺷﺪﻩ

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار