افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : امنیتی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 8 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

1000 کشته توسط پولیس امریکا در سال 2017

us police killed over civilians

به گزارش افغان تلکس به نقل از واشینگتن‌پست، برای سومین سال متوالی، نیروهای پولیس امریکا طی سال 2017 در سرتاسر این کشور حدود 1000 تن را کشتند.

بررسی راپور‌های مربوط به فَیْر‌های مرگبار افسران پولیس امریکا نشان می‌دهد که طی سال گذشته عیسوی ۹۸۷ باشنده این کشور در این فَیْر‌ پولیس کشته شده‌اند.

تداوم این ریکورد در کشتن افراد از سوی پولیس امریکا در شرایطی است که طی سال‌های اخیر افکار عمومی این کشور به شدت نسبت به کاربرد زور از سوی افسران پولیس حساس شده و آن را زیر نظر گرفته‌اند.

طبق راپور واشینگتن‌پست، پولیس در سال گذشته 987 را با فَیْر مرمی کشت که حدود 20 تن بیشتر از سال 2016 است. طی سه سال اخیر، افسران پولیس امریکا در مجموع 2945 تن را با فَیْر مرمی کشته‌اند.

گئوف آلبرت، استاد جرم‌شناسی پوهنتون کارولینای جنوبی در گفت‌وگو با این واشینگتن‌پست می‌گوید که این تعداد نشان دهنده یک روند نیست، بلکه نشان دهنده یک میزان ثابت از این فَیْر‌های مرگ‌بار است. ما اطلاعاتی درباره حدود 3 هزار مورد فَیْر داریم و می‌توانیم درک بهتری را از فَیْر‌های مرگ‌بار افسران پولیس به عامه مردم ارایه کنیم.

حساسیت مردمی نسبت به فَیْر‌های مرگ‌بار مرگبار پولیس امریکا از آنجایی شدت گرفت که یک افسر سفید‌پوست امریکایی در سال 2014 یک نوجوان سیاه‌پوست را در حومه شهر سنت‌لوئیس با فَیْر مرمی به قتل رساند. کشته شدن این نوجوان منجر به تظاهراتی گسترده در شهرهای مختلف امریکا شد.

  1. ساحل تنها :

    مرگ به پولیس امریکا

  2. Walid Ahmadi :

    Ya Allah rahm

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار