افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 7 می , 2012 لینک کوتاه خبر :

اروپایی ها روز به روز فقیرتر می شوند!

‘كارستن برژسكی’ كارشناس بانكداری از ‘آی.ان.جی بانك’ در مصاحبه با یورونیوز تصدیق كرد اروپایی ها روز به روز فقیر تر شده و كیكی كه برای خوردن داشته اند كوچك و كوچك تر می شود.

شبكه تلویزیونی یورونیوز روز یكشنبه در واكاوی علل بروز بحران مالی در منطقه پولی یورو در مصاحبه ای اختصاصی با این كارشناس بانكداری گزارش داد، در حقیقت بانك های بزرگ در اروپا مسبب و مسوول عمده بحران مالی و اقتصادی كنونی در این منطقه می باشند.

برژسكی به روشنی به این شبكه خبری گفت؛ با نهایت تاسف باید اعلام كرد كه ما در آستانه دوره ای ریاضتی، و نسبت به گذشته رشد اقتصادی بسیار ضعیف تری قرار گرفته ایم.

به گفته این كارشناس بانكداری، در حال حاضر سراسر منطقه پولی یورو با بیكاری گسترده جوانان و نیز ركود اقتصادی در یك چرخه باطل مواجه است.

وی افزود؛ البته می توان ابتكاراتی برای رشد اقتصادی ارائه داد اما ماهها حتی سال ها طول خواهد كشید تا نتیجه آن در اقتصاد واقعی ملموس شود.

برژسكی در ارتباط با دیون دولتی به بانك های بزرگ در منطقه یورو گفت؛ آنچه در آینده اتفاق خواهد افتاد این است كه دیون دولت ها بار دیگر قسط بندی و دولت های بیشتری در منطقه یورو ورشكسته می شوند و قادر به بازپرداخت دیون خود نخواهند بود.

یورونیوز گزارش داد، وزرای دارایی اروپا كه از پیامدهای اقدامات ریاضت اقتصادی بر جوامع آگاهند، به تازگی درصدد برآمدند كار بانك های بزرگ تر را كه مسبب عمده بحران اخیر هستند در چارچوب قانونی محكم تری قرار دهند.

بنابراین گزارش این امر خود بوجود آورنده چرخه عدم رشد اقتصادی در منطقه پولی یورو خواهد بود، چرا كه اینگونه بانك ها به راحتی گذشته وام پرداخت نخواهند كرد و در نتیجه رشد اقتصادی نیز به دنبال نخواهد داشت.

بنابر آمار انتشار یافته از سوی ‘یوروستات’ نرخ بیكاری در منطقه پولی یورو در ماه مارس گذشته با 10.9 (ده و نه دهم) درصد در آستانه هشدار قرار گرفته است.

در این بین كشورهای پرتغال، یونان و اسپانیا هر یك به ترتیب با نرخ بیكاری 15.3، 21.7 و 24.1 درصد، از كشورهای بحران زده در منطقه پولی یورو به شمار می روند.

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار