افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 13 مارس , 2012 لینک کوتاه خبر :

‘یك سوم زنان انگلیسی در معرض تجاوز و آزار و اذیت جنسی قرار دارند’

تشكل موسوم به ‘مامز نت’ كه در زمینه مسائل خانوادگی فعالیت می كند، روز دوشنبه نتایج تحقیق جدید خود را درباره امنیت زنان در جامعه انگلیس منتشر كرده كه بر اساس آن حداقل 10 درصد زنان شركت كننده در این تحقیق اعتراف كرده اند كه مورد تجاوز قرار گرفته اند.

یك هزار و 609 زن در این تحقیق مورد سوال قرار گرفته اند كه حدود یك سوم آنان نیز اعلام كرده اند كه در گذشته هدف اهانت و آزار و اذیت جنسی قرار داشته اند.

‘مامز نت’ افزود: اكثر زنان قربانی تجاوز و آزار و اذیت جنسی در انگلیس به دلیل موانع موجود از گزارش كردن موضوع به پلیس خودداری كرده اند.

بر اساس این گزارش، عدم برخورد قاطع با متجاوزان در دادگاه ها و همچنین شرمساری ناشی از فاش شدن مسائل خصوصی و عوارض جانبی ناشی از آن از جمله دلایلی است كه باعث می شود قربانیان تجاوز از مراجعه به پلیس و ثبت شكایت صرف نظر كنند.

مسئولان تشكل ‘مامز نت’ هدف از انتشار این گزارش را ترغیب قربانیان تجاوز به شكایت و همچنین تشویق جامعه به حمایت از آنان اعلام كرده است.

دادستانی انگلیس با حمایت از تلاش های این تشكل اعلام كرد كه تجاوز و آزار و اذیت جنسی از جمله جنایات وحشتناك است كه باید مرتكبان آن تحت تعقیب قرار بگیرند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار