افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 5 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

یك روزنامه نگار آمریكایی: آمریكا با شش میلیون زندانی ركورد دار جهان است

‘مایكل كینرلی’روزنامه نگار آمریكایی گفت : آمریكا با شش میلیون زندانی ركورد دارجهان است كه این میزان حتی در زمان دیكتاتوری جوزف استالین در اتحاد جماهیری شوروی سابق بی سابقه بوده است.

این روزنامه نگار آمریكایی به نقل از پت رابرتسون از چهره های برجسته سیاسی آمریكا، افزود: آمریكا كه در امرمبارزه با مواد مخدر با شكست بزرگی مواجه شده است احتمالا مجبور خواهد شد تا مواد مخدر ‘ماری جوانا’ را آزاد كند.

وی افزود: در صورت آزاد شدن این مواد افیونی در جامعه آمریكا ضربه بزرگی به عقاید، آرمان ها و حتی شعارهای سیاسی، اجتماعی و مذهبی آمریكا وارد خواهد شد.

به گفته وی، بخاطرهمین مسئله تعداد زیادی از مردم آمریكا در زندان ها هستند به طوری كه هم اكنون شش میلیون زندانی در آمریكا وجود دارند كه حتی در زمان دیكتاتوری استالین در اتحاد جماهیر شوروی سابق نیز چنین رقمی بی سابقه بوده است.

وی افزود : مطابق گزارش های موسسه های معتبر آمریكایی از هر یكصد هزار آمریكایی 760 نفر در زندان ها به سر می‌برند كه این تعداد زندانی در آمریكا در مقایسه با سایر كشورهای متحد و توسعه یافته 7 تا 10 برابر است.

كینرلی اظهار داشت: تعداد كل زندانیان موجود در آمریكا برابربا 5% جمعیت كل جهان است و به تعبیری می‌توان گفت 25% زندانیان سراسر جهان در آمریكا به سر می‌برند.

وی افزود: در سال 2009میلادی یك میلیون و شصت و شش هزار نفر در آمریكا در ارتباط با موادمخدر دستگیر و زندانی شدند و در چهار دهه گذشته نیز آمریكا بیش از یك تریلیارد دلار پول صرف مبارزه با مواد مخدر كرده است.

به گفته وی، در بیست سال گذشته مبلغی كه برای زندان ها در آمریكا هزینه شده شش برابر پولی است كه صرف تحصیلات عالیه دراین كشور شده است به طوری كه فقط در ایالت كالیفرنیا در سال 2011 حدودا شش میلیارد دلار هزینه تحصیلات عالیه شد در حالیكه در همین ایالت معادل ده میلیارد دلار صرف زندان‌ها شده است.

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار