افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 14 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

یارانه انرژی افراد مرفه در اندونزی قطع می شود

به نقل از رسانه های اندونزیایی، این اقدام دولت اندونزی در حالی صورت می گیرد كه دولت نگران است كه مصرف سوخت یارانه ای توسط افراد ثروتمند، استفاده از سوخت یارانه ای برای افرادی كه نیازمند آن هستند را با مشكل مواجه كند.

دولت اندونزی در سال جاری ارایه 40 میلیون بشكه سوخت یارانه ای را پیش بینی كرده است. افزایش بهای جهانی نفت باعث شد كه دولت این كشور منابع مالی بیشتری را به عنوان یارانه هزینه كند و از طرفی نیز برنامه افزایش یك سومی بهای سوخت دراین كشور كه قرار بود از اول ماه آوریل اجرایی شود، توسط نمایندگان مجلس این كشور مورد موافقت قرار نگرفت.

وزیر انرژی كشور اندونزی نیز در این باره گفت: این وزارت در حال تهیه برنامه ای است كه اجرایی شدن آن آسان تر باشد و بتوان بر آن نظارت كرد.

وی خاطر نشان كرد كه در حال حاضر در این كشور بیش از 70درصد از سوخت یارانه ای توسط گروه های بادرآمد متوسط و درآمد بالا مصرف می شود كه در مجموع نزدیك به 22 میلیارد دلار از منابع مالی دولت را به خود اختصاص می دهد.

‘در واقع منابع مالی كه برای یارانه مصرف سوخت در نظر گرفته شده است، توسط گروه های متوسط و پردرآمد جامعه مصرف می شود كه این دور از انصاف است’.

بسیاری از افراد با درآمد متوسط و بالا، مصرف سوخت یارانه ای خود را از زمانی كه بهای سوخت آزاد توسط دولت گران تر اعلام شده است، افزایش داده اند.

افزایش یك سومی بهای سوخت كه قرار بود از اول آوریل در اندونزی اجرایی شود با اعتراضاتی همراه بوده است به طوری كه پلیس این كشور برای متفرق ساختن معترضان از مقابل مجلس این كشور مجبور به استفاده از گازاشك آور شد.

موافقان طرح افزایش بهای سوخت در اندونزی بر این باورند كه دولت با كاهش هزینه های یارانه سوخت می تواند منابع اختصاص یافته در این بخش را برای طرح های زیربنایی هزینه كند.

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار