افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 16 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

گفته های مرموزِ محمد بن سلمان به ترمپ!

محمد بن سلمان

وليعهد دوم عربستان در ديدار با رئيس جمهورامريكا، ادعایی عجیب را مطرح کرد!

او گفت: براساس برخي اطلاعات به دست آمده، توطیه هاي سري عليه امريكا در كشورهاي شش گانه اي كه ترمپ ورود باشنده گانشان را به خاك كشورش منع كرده در جريان است.

يكي از مشاوران محمد بن سلمان با نشر بيانيه اي به بخشي از مباحث مطرح شده در ديدار وي با ترمپ اشاره كرد و نوشت: محمد بن سلمان در اين ديدار به شش كشور كه اتباعشان از سفر به امريكا منع شده‌اند اشاره کرد و گفت كه از همان ابتدا، اين موضوع را دنبال كرده است و عربستان بر اين باور نيست كه اين اقدام، عليه كشورهاي اسلامي يا دين اسلام نيست. بلكه تصميم حاكميتي براي جلوگيري از ورود تروريست ها به امريكاست.

بن سلمان ادعا كرد: عربستان اطلاعاتي در اختيار دارد كه براساس آن در برخي از كشورهاي شش گانه مذكور، گروههاي تروريستي به صورت محرمانه عليه امريكا توطیه چيني كرده و از ضعف امنيتي براي اقدام عليه امريكا بهره مي گيرند.

مشاور بن سلمان در پايان تصريح كرد: وليعهد دوم عربستان اظهار داشت ما اين اقدام پيشگيرانه و عاجل از سوي دولت ترمپ با هدف جلوگيري از وقوع حملات تروريستي را درك و آن را تأييد مي كنيم.

ادعای بن سلمان درخصوص داشتن اطلاعات درباره این موضوع، درحالی است که اتباع سعودی عاملان اصلی حملات یازده سِپتِمبر در امریکا بودند؛ حملاتی که ترمپ با ادعای تلاش برای جلوگیری از تکرار آن، قانون جنجال برانگیزی را برای جلوگیری از سفر اتباع 6 کشور به امریکا صادر کرد.

عربستان سعودی همچنین بر اساس بسیاری از راپورهای مستند، حامی اصلی گروه های مسلح و تروریستی در مناطق مختلف دنیا خاصتاً عراق و سوریه است، و تفکرات و عقاید این گروه های تروریستی ریشه در آموزشهای علمای وهابی سعودی دارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار