افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 22 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

گسترش شهرک‌سازی اسراییل در اراضی اشغالی

شهرک‌سازی

فرستاده ویژه سازمان ملل در خاورمیانه از گسترش دامنه شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین طی 3 ماه گذشته به رغم درخواست‌های گسترده بین المللی برای توقف آن خبر داد.

نیکولای ملادینوف در دومین راپور خود در شورای امنیت از زمان صدور قطعنامه سازمان ملل علیه شهرک‌سازی تاکنون، تاکید کرد: تاکنون هیچ اقدامی برای توقف شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی انجام نشده است.

به راپور مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، ملادینوف افزود از 24 مارچ گذشته شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در مقایسه با ماه‌های قبل به طرز قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است.

رژیم صهیونیستی در این مدت پلان ساخت 4 هزار واحد مسکونی جدید در شهرک‌های صهیونیست نشین واقع در کرانه باختری و قدس اشغالی را به تصویب رسانده است.

این در حالی است که سازمان ملل هرگونه شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین را اقدامی غیر قانونی می‌داند و بارها هشدار داده است که این اراضی بخشی از کشور آینده فلسطین خواهد بود و شهرک سازی در آن موجب نابودی راه حل تشکیل دو کشور به منظور پایان نزاع در خاورمیانه خواهد شد.

البته سازمان ملل تاکنون صرفا به صدور قطعنامه و اظهار نظر در مورد شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی بسنده کرده و هیچ اقدامی عملی برای توقف شهرک سازی این رژیم انجام نداده است.

این راپور سازمان ملل درست در روزی صادر شده است که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از آغاز کار ساخت یک شهرک صهیونیست‌نشین جدید به نام امیچای در شمال کرانه باختری خبر داد.

نتانیاهو تاکید کرده است که هیچ دولتی به اندازه دولت او حامی شهر‌ک‌سازی در اراضی اشغالی فلسطین نخواهد بود.

گفتنی است که جیسون گرینبلات فرستاده ویژه دونالد ترمپ به خاورمیانه روز گذشته وارد فلسطین اشغالی شد. او قرار است دیدارهایی با مقامات فلسطینی و صهیونیستی به منظور بررسی راه های احیای روند مذاکرات سازش داشته باشد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار