افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 10 جولای , 2012 لینک کوتاه خبر :

گزارش روزنامه انگلیسی از كاهش تمایل جوانان این كشور به تحصیلات عالی

به گزارش روز سه شنبه روزنامه انگلیسی گاردین، شماری از دانشگاه های این كشور كه شهریه های خود را افزایش داده اند با كاهش تعداد درخواست برای ورود مواجه شدند و به طور متوسط درخواست های رسیده برای سال جاری تحصیلی در مقایسه با سال گذشته 7/7 درصد كاهش یافت و برخی دانشگاه ها مانند دانشگاه ‘هنر خلاق’ در جنوب انگلیس با كاهش 2/29 درصدی درخواست ها روبرو شد.

شهریه متوسط دانشگاه ها در سال 2012 برای متقاضیان انگلیسی ورود به این مراكز حدود هشت هزار و 527 پوند برآورد می شود.

‘سالی هانت’ دبیر كل اتحادیه كالج ها و دانشگاه های انگلیس و نماینده اساتید معتقد است: این آمار بار دیگر اشتباه افزایش شهریه ها تا مرز 9 هزار پوند را نشان داد كه انگلیس را به گران ترین كشور دنیا در زمینه تحصیلات عالی تبدیل می كند.

وی تاكید كرد: سهمیه بندی تحصیلات دانشگاهی و همزمان افزایش چشمگیر هزینه های آن در زمانی كه همه كشورهای دنیا روی آموزش عالی سرمایه گذاری می كنند، به شدت جایگاه انگلیس را در دنیا تهدید می كند.

نمایندگان مجلس انگلیس اواخر سال 2010 میلادی طرح های دولت ائتلافی این كشور را برای كاهش اعتبارات خدمات عمومی و افزایش شهریه ها از سه هزار و 290 پوند در سال به 9 هزار پوند تصویب كردند.

متعاقب این تصمیم، دانشجویان و دانش آموزان انگلیسی با برگزاری تظاهرات خیابانی به سیاست‌ های دولت حاكم بر انگلیس اعتراض كردند.

ا ی ر ن ا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار