افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 23 نوامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

گازهای سمی در آسمان الدراز بحرین

%da%af%d8%a7%d8%b2

استفاده نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه از گازهای سمی در یک محله شهر الدراز بحرین، منجر به خفگی چندین باشنده بحرینی شد.
نیروهای منتسب به دستگاه امنیتی حکومت بحرین، در ساعات اولیه صبح امروز در شهر الدراز را که از 20 جون گذشته در محاصره است، با گازهای سمی آلوده کردند. در نتیجه این اقدام، چندین تن از باشنده گان بحرینی دچار خفگی و مسمومیت ناشی از استنشاق گازهای سمی شدند.

به راپور وبگاه شبکه تلویزیونی اللؤلؤه، سختگیری نیروهای امنیتی بر اهالی الدراز، در ورودی‌های این شهر محاصره شده به شدت افزایش یافته است. به گفته شاهدان نیروهای وابسته به دستگاه‌های امنیتی، قبل از دادن اجازه ورود باشنده گان به منطقه، اوراق شناسایی آنها را اعم از زن و مرد، به دقت تلاشی می‌کنند. این سختگیری‌ها در آستانه محاکمه شیخ شیخ عیسی قاسم، رهبر معنوی شیعیان بحرین، افزایش یافته است.

باشنده گان بحرینی پنج ماه است به دنبال سلب تابعیت رهبر معنوی خود به دست رژیم آل خلیفه دست به تحصن نامحدود مقابل منزل وی زده و حکم محکمه مبنی بر سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم و محدودیت‌های ایجاد شده برای شیعیان این کشور را محکوم می‌کنند. همچنین باشنده گان بحرینی در الدراز با خاموش کردن چراغ‌های منزل و اماکن تجاری به روند محکمه، اعتراض و آن را فرقه‌گرایانه ر و ناعادلانه توصیف کردند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار