افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 5 سپتامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

کمک خواهی ریاض از رژیم صهیونیستی جهت تامین امنیت حجاج!

عربستان و اسراییل

آل سعود برای تامین امنیت زئران خانه خدا از رژیم صهیونیستی کمک خواسته و با آنها قرارداد همکاری امضا کرده است!

 

در پی نشر خبری از سوی رادیو رژیم صهیونیستی در روزنامه الاهرام مصر، مبنی بر این که عربستان برای تامین دست بندهای الکترونیکی زائران بیت الله الحرام با یک کمپنی در تلاویو قرارداد بسته است، ریاض شتابزده واکنش نشان داد.

به راپور آژانس خبررسانی آناتولی درپی نشر این خبر سفارت عربستان در واکنشی شتاب زده اعلام کرد که خبر این رسانه صهیونیستی صحت ندارد.
سفارت عربستان این اخبار را تبلیغ و ترویج ادعاهای رژیم صهیونیستی خواند و افزود: ریاض برای دستبندهای الکترونیکی حجاج که باید در طول سفر حج بدست کنند هیچ قراردادی با کمپنی های رژیم صهیونیستی منعقدنکرده است.

این تکذیب سفارت عربستان در حالی است که همه روزه خبرهای جدیدی از تلاش های آشکار و پنهان حکام عربستانی برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در رسانه های همگانی نشر می شود.

در بارزترین نمونه از این دست اقدامات سفر اخیر انور عشقی جنرال متقاعد سعودی در راس هیئتی به تلاویو بود که نشر خبر آن در رسانه ها واکنش های بسیاری علیه این کشور در جهان عرب و جهان اسلام در پی داشت.

عربستان پیشتر اعلام کرده بود امسال حجاج بیت الله الحرام از زمان ورود به سرزمین وحی تا هنگام ترک این کشور دست بندهای الکترونیکی بدست خواهند بست که حامل جی پی اس و اطلاعات فردی و صحی آنان می باشد.

این اقدام عربستان در پی فاجعه سال گذشته منا صورت گرفت که طی آن دو هزار و ۳۰۰ حاجی کشته و تعداد زیادی نیز مفقود شدند که تا مدت های زیادی پس ازپایان موسم حج خبری ازآنان دردست نبود.

تاکنون حدود یک ملیون زائر بیت الله الحرام از ۱۶۰کشور برای ادای فریضه حج وارد عربستان شده اند.
مدیریت ضعیف مسوولان عربستانی هرسال سفر حج را برای زایران با مخاطرات و دشواری های زیادی مواجه می کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار