افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : امنیتی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 30 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

کشف نشانه هایی از کمک های امریکا به داعش در سوریه!

syria

روز گذشته نیروهای اردوی سوریه در عملیات‌های پاکسازی خود در ولایت دیرالزور نشانه هایی آشکار از کمک های امریکا به داعش کشف کردند!
نیروهای اردوی سوریه روز گذشته درین عملیات‌ها که در برخی از مناطق شهر دیالزور و ریف شرقی ولایت دیرالزور انجام شد، موفق شدند مقادیر زیادی سلاح، مهمات و راکت‌های دوش پرتاب و دستگاه‌های ارتباطی درین ولایت کشف کرده‌اند.

به راپور ویبسایت خبری الاعلام الحربی ، در بین سلاح‌ها و مهمات کشف شده، سلاح‌های ساخت ایالات متحده امریکا دیده می‌شود.

در ریف شرقی دیرالزور، قوای اردوی سوریه طی عملیات پاکسازی قریه ی السیال واقع در حومه شهر البوکمال دستگاه‌های تماس بی‌سیم و ایستگاه‌های پخش رادیویی را در مقر تروریست‌های داعش کشف کرده‌اند.

اردوی سوریه پیش‌تر در ولایت دیرالزور و ریف ولایت حمص سلاح‌های ساخت رژیم صهیونیستی و امریکا را از مناطق تحت اشغال تروریست‌ها کشف کرده بودند.

سلاح‌های امریکا در حالی در سوریه کشف می‌شود که واشینگتن به بهانه مقابله با تروریزم، از سال 2015 ایتلاف بین‌المللی ضدداعش را در سوریه و عراق به راه انداخته است.

ایتلاف امریکا که از کُردهای سوریه حمایت می‌کند اواخر ماه میزان در جریان آزادسازی شهر رقه، پایتخت خودخوانده داعش در سوریه اجازه داد سرکرده‌های این گروه تروریستی از این شهر به دیگر مناطق تحت اشغال داعش منتقل شوند.

  1. Zawan Salarzai :

    اینده افغانستان هم چنان دیده میشه

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار