افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, حوادث -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 2 مارس , 2018 لینک کوتاه خبر :

کشف قتلگاه 40 زن و کودک در موصل

کشف قتلگاه 40 زن کودک موصل

به نقل از یک یک منبع آگاه امنیتی، امروز قتلگاه 40 زن و کودک در موصل کشف شد.
نیروهای امنیتی عراق، امروز (جمعه) یک گور جمعی متعلق به عیسویان را در غرب موصل کشف کردند.
به نوشته ویبسایت خبری شبکه رووداو این منبع افزود: گور کشف شده، حاوی پیکرهای 40 قربانی عیسوی از جمله چندین زن و طفل است که به دست داعش کشته شده‌اند.

این منبع افزود: نیروهای امنیتی مشترک عراقی، این گور جمعی را در منطقه حلیلة نزدیک بادوش در غرب موصل پیدا کردند.

نیروهای عراقی در مارچ سال گذشته کنترول شهر موصل را به دست گرفتند و تکفیری‌ها را از این شهر به عقب راندند و تاکنون چندین گور جمعی در این شهر یافته‌اند. بزرگترین گور جمعی پیدا شده در موصل مربوط به ماه میزان پیش است که تیم‌های خاص تفحص عراقی، دو گور جمعی شامل پیکر 500 تن از محبوسان زندان بادوش بود که سه سال پیش در هنگام اشغال شهر موصل، از سوی داعش از زندان خارج شدند و شیعیان پس از جدا شدن از اهل تسنن، به ضرب مرمی در چند کیلومتری بادوش، در صحرا، اعدام شدند. در یکی از این گورهای جمعی یافته شده، پیکر 30 تن و در دیگری 470 نفر دفن شده بود.

زندان بادوش، بزرگترین زندان ولایت نینوی و دومین زندان کلان عراق پس از ابوغریب واقع در غرب بغداد است. داعش در تابستان 2014، زندان بادوش را تحت کنترول خود درآورد.

بعد از جنایت اسپایکر که طی آن 1700 محصل افسری در ولایت صلاح الدین اعدام شدند، کشتار جمعی شیعیان زندان بادوش، دومین جنایت کلان تکفیری‌ها در عراق، ثبت شده است.

  1. ﻭﻃﻦ دوست :

    لعنت بر ظالمین و کفار

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار