افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 23 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

کشف طیاره بی پیلوت امریکایی در مخفی‌گاه داعش + عکس

تصرف معادن درزآب جوزجان توسط داعش

به گزارش افغان تلکس نیروهای عراقی با یافتن یکی از مخفی‌گاه‌های داعش در شرق الانبار، یک فروند طیاره بی پیلوت امریکایی در این مخفی‌گاه پیدا کردند.

اداره استخبارات نظامی در ولایت الانبار عراق، از پیدا کردن یک فروند طیاره بی پیلوت متعلق به داعش در شرق این ولایت خبر داد.

به نوشته ویبسایت خبری عراقی قرطاس نیوز ، این اداره طی اعلامیه ای اعلام کرد که هنگام گشت‌زنی نیروهای عراقی در شرق الانبار، یک مخفی‌گاه متعلق به داعش شناسایی و کشف شد که در یکی از مناطق زراعی در منطقه الصقلاویة قرار دارد.

بنا بر این راپور، پس از تفتیش این مخفی‌گاه، یک طیاره بی پیلوت امریکایی ساخت شرکت Textron Systems Aerosonde که قادره به حمل 9 کیلو بار است و حداقل ارتفاع پرواز آن به 4.5 کیلومتر می‌رسد، پیدا شد.

گفته می‌شود که اردوی عراق، خود دارای این نوع طیاره بی پیلوت برای انجام ماموریت‌های پروازی مختلف است اما داعش نیز طی اشغال بخش‌های گسترده‌ای از خاک این کشور در سال 2014، موفق شده چند فروند از این طیاره را به غنیمت بگیرد.

تروریست‌های داعش پس از قرار گرفتن در شرایط دشوار به دلیل پیروزی‌های مستمر نیروهای مشترک عراق، ناگزیر شده‌اند، تجهیزات نظامی خود را در مخفی‌گاه‌هایی پنهان کنند.

طیاره بی پیلوت امریکایی

  1. اخترحسین خالقی :

    راست است

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار