افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 15 می , 2012 لینک کوتاه خبر :

کراکر: پاکستان باید از حمایت گروه های تروریستی دست بکشد

سفیر ایالات متحده امریکا در افغانستان از پاکستان خواست از حمایت نیروهای تندرو مانند شبکه حقانی دست بکشد.

راین کراکر این سخن را در سفری به ننگرهار گفت و به کشورهای همسایه افغانستان یک بار دیگر اطمینان داد که پیمان همکاری های درازمدت میان کابل و واشنگتن به زیان هیچ کشور دیگر نخواهد بود.

راین کراکر سفیر ایالات متحده امریکا در افغانستان حین سفرش در ننگرهار گفت: موافقتنامه استراتیژیک بین کابل و واشنگتن به کشورهای همسایه افغانستان این اطمینان را می دهد که ایالات متحده امریکا در درازمدت حمایت اش را از افغانستان ادامه خواهد داد.

آقای کراکر بعد از ظهر روز دوشنبه که در یک کنفرانس مطبوعاتی با والی ننگرهار به سوالات خبرنگاران جواب می داد، گفت:

« پاکستان و دیگر کشورهای همسایهء افغانستان باید به بسیار دقت سند مشارکت امضاء شده استراتیژیک را بخوانند و خود را مطمین سازند که امریکا با افغانستان تعهد همکاری درازمدت خواهد داشت و این تعهد الی سال 2024 میلادی ادامه خواهد یافت و بعد از آن نیز شاید این همکاری ادامه یابد

سفیر ایالات متحدهء امریکا افزود، شما می دانید که این سند برای پاکستان نیز مهم و ضروری بود، زمانیکه امریکا بعد از خروج روس ها افغانستان و منطقه را رها کرد، آنها نیز زیاد متضرر شدند، لذا پاکستان باید به طور عمیق فکر کند و از حمایت شبکهء حقانی و دیگر گروپ های تروریستی دست بردار شود، بخاطریکه اگر ضرر این گروه های تروریستی به افغانستان می رسد، پاکستان نیز از ضرر آنها در امان نخواهد بود.

گل آقا شیرزی والی ننگرهار در مورد سفر سفیر امریکا به ولایت ننگرهار گفت:

« سفیر امریکا در مورد موضوعات مختلف با ما صحبت کرد. ما روی تامین امنیت، رشد اقتصادی، حکومتداری خوب، کمک به پروژه برق، حاکمیت قانون و ایجاد قنسلگری امریکا در ننگرهار صحبت کردیم. »

والی ننگرهار گفت، وی مجالس جداگانه با مسوولین ادارات اقتصادی، امنیتی و زنان این ولایت داشت و هم چنان با رییس کمسیون صلح در مورد پروسه صلح صحبت کرده است.

 

رادیو آزادی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار